ДЕРЖАВНИМ ТА МУНІЦИПАЛЬНИМ ЧИНОВНИКАМ ДОЗВОЛЯТЬ ОФІЦІЙНО ДЕРИБАНИТИ ЗАКОРДОННУ ДОПОМОГУ

Шизофренія

Верховна Рада 259-ю голосами прийняла у першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання участі державних органів та органів місцевого самоврядування в реалізації програм та проектів міжнародної технічної допомоги та транскордонного співробітництва». Про це повідомив перший заступник керівника парламентського комітету з питань податкової та митної політики, депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Законопроектом пропонується встановити посадовим особам органів державної влади та органів місцевого самоврядування виплату за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за проектами (програмами), що фінансуються за рахунок коштів бюджетної підтримки, допомоги i грантів Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, в розмірі, передбаченому бюджетом такого проекту (програми), але не більше 50% середньої зарплати такої посадової особи.

На виплату доплат використовуватимуть кошти, передбачені для цього у бюджетах в рамках програм допомоги і грантів від міжнародних партнерів. Такі доплати встановлюватиме керівником державної служби за поданням безпосереднього керівника службовця.

Довідка.

За даними Мінфіну України, середньомісячна зарплата співробітників державних органів влади центрального рівня завдяки переходу на нову систему оплати праці у лютому 2024 р. зросла до 43 тис. грн., порівняно із 38 тис. грн. у січні, а середній посадовий оклад збільшився до 25 тис. із 22 тис. грн.

В той же час, за даними Державної служби статистики, у 2023 р. середня зарплата по економіці склала 17 442 грн. Порівняно із 2022 р. номінальна середня зарплата зросла на 17,5% (+2 594 грн), в реальному вимірі (з врахуванням середньої інфляції) – на 4,1%.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *