ПРАВООХОРОНЦІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ «ДІЮ» ДЛЯ СТЕЖЕННЯ ЗА ГРОМАДЯНАМИ ЗА КОРДОНОМ

Україна Кримінал

Українські правоохоронці відстежили місце перебування учасника групи колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка за кордоном через додаток «Дія» завдяки IP-адресам, за якими виконувався вхід у систему. Про це повідомило видання «Експерт» з посиланням на рішення апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (ВАКС).

Журналісти «Експерт» зокрема зазначили, що Національне антикорупційне бюро (НАБУ) надало суду інформацію стосовно того, як воно відстежувало переміщення по світу одного зі співорганізаторів схеми. Судячи з тексту документа, можна зробити висновок, що йдеться про Андрія Гмиріна.

НАБУ встановило, що 25 липня 2022 р. Гмирін звертався до Консульства України в Дубаї з питання засвідчення перекладу та копії документів, а 27 жовтня 2022 р. — для оформлення закордонних паспортів своїм неповнолітнім дітям. Також 23 березня 2023 р. він отримав закордонний паспорт у консульстві України в Дубаї.

«IP-адреси, які використовувались Гмиріним для входу у систему «Дія», розташовані в Об`єднаних Арабських Еміратах, Австрії, Італії, Мальдівах та Туреччині, що підтверджується матеріалами справи» — вказано у відповідному рішенні суду.

Вочевидь таку інформацію НАБУ отримало від «Дії» за рішенням суду в рамках кримінального провадження, зазначають журналісти «Експерт». Гмирін є одним з підозрюваних в ньому та вже оголошений у розшук.

Як відомо, у Міністерстві цифрової трансформації України, зокрема очільник відомства Михайло Федоров, неодноразово стверджували, що «Дія» – один із найбезпечніших ІТ-продуктів у світі.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *