ЧИ БУДУТЬ ЧИНОВНИКИ, ДЕПУТАТИ ТА СУДІ ДЕКЛАРУВАТИ СВОЮ ВАЛЮТУ ?

Україна Боротьба з корупцією

Українські чиновники, депутати та судді можуть бути зобов’язані вказувати інформацію про операції з купівлі валюти, якщо їхня сума перевищує 134 тисячі гривень. Це передбачено у законопроєкті № 9457, який був рекомендований до ухвалення Комітетом Верховної Ради України з питань антикорупційної політики.

Згідно з положеннями цього законопроєкту, особи, які подають декларації, повинні вказувати інформацію про такі операції у випадку, якщо їхня сума перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року. У 2023 році ця сума становить 134 тисячі гривень або приблизно 3,5 тисячі доларів.

До інформації, яку слід включати в декларації, належать дані про вид операції та її предмет. Особи, які подають декларації, також можуть бути запитані щодо інформації про контрагента у письмовій формі.

Ініціатори законопроєкту пояснюють, що курси валют є динамічними і можуть суттєво змінюватися. Навіть невеликі різниці у курсах і обсягах конвертації можуть призвести до утворення значних доходів. Це може послужити лазівкою для осіб, які намагаються легалізувати нелегально набуті активи.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вважає, що обов’язкове включення інформації про операції з валютою в декларації допоможе доброчесним особам пояснити походження своїх доходів і запобігти нелегальній легалізації активів. Автором цього законопроєкту є прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *