ТАЛЛІНН ДОПОМАГАЄ УКРАЇНІ ТОМУ, ЩО ЗСУ ЗНИЩИЛИ ВІЙСЬКА, ЯКІ ЗАГРОЖУВАЛИ ЕСТОНІЇ

Війна Світ Україна

Естонія витрачає на допомогу Україні близько 1% ВВП і готова зробити ще більше, адже ЗСУ, ймовірно, знищили 120-тисячне угруповання російських військ, яке до повномасштабної війни РФ із Україною перебувало поблизу естонського кордону.

Про це на форумі під егідою Атлантичної ради заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна.

«Коли я був міністром оборони у 2016-2017 рр., ми постійно бачили 120 тисяч військових з російського боку кордону. Вони перебували в готовності до дій протягом 24 годин, питання було лише в тому, віддасть путін такий наказ чи ні», – сказав глава естонського МЗС.

За словами Маргус Цахкна, до 90% естонців поділяють думку про необхідність підтримки України у війні проти рф.

«Це розуміння, що українці насправді воюють зараз за нас і замість нас. …І це лише маленький приклад, чому ми точно розуміємо: замість того, щоб мати агресію або військовий конфлікт між Росією і членами НАТО в нашому регіоні, найбільш ефективний та навіть, дозвольте сказати жорстоко, найдешевший шлях позбавитися агресивності росії полягає у нашій підтримці України. Тому що Україна воює саме з цим”, – сказав Цахкна.

Крім того Маргус Цахкна нагадав, що Естонія має тяжку історію сусідства з росією і впродовж минулих принаймні трьох століть не бачила нічого доброго від східного сусіда. За його словами, через це під час вторгнення рф у Грузію 2008 р. та в Україну в 2014 р. Естонія попереджала, що російська агресія повториться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *