ПІШОВ У ВІЧНІСТЬ «ТВОРЕЦЬ УКРАЇНИ» ІГОР ЮХНОВСЬКИЙ

Вічна пам'ять Україна

У віці 98 років помер український вчений та депутат Верховної Ради кількох скликань Ігор Юхновський.

Про це у Telegram повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив, що Юхновського часто називали обличчям української Незалежності.

Ігор Юхновський був вченим, академіком Національної академії наук України. Також він був народним депутатом І-ІV скликань. У 1990 р. очолював у парламенті опозицію, як голова Народної Ради. У 1991 р. Ігор Рафаїлович Юхновський висував свою кандидатуру у президенти України, тоді він посів 5 місце, набравши 554 719 голосів. За часів президентства Кучми Юхновський був його першим віце-прем’єром в уряді.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що Юхновський був творцем України та обличчям Незалежності. Також він мав звання почесного громадянина Львова.

Ігор Юхновський дійсно залишився в історії, як родоначальник ідеї провести референдум за Незалежність України (1 грудня 1991 р.). Тоді на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» – відповіли «так» 90,32% громадян. Загалом участь у і взяли 31 891 742 громадян або 84,18% населення України.

Ігор Юхновський у 1990-1994 рр. очолював одну з найвагоміших партій, що тоді опозиціонувала комуністичній лінії – «Народну раду».

У 2005 р. за заслуги перед Україною Ігор Юхновський  був нагороджений званням Героя України.

Ігор Юхновський був доктором фізико-математичних наук, почесним директором Інституту фізики конденсованих систем НАН України, доктором Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України, а також професором Honoris Causa Львівського національного університету імені Івана Франка. Ігор Рафаїлович Юхновський вважається співзасновником Українського інституту національної пам’яті (виконував обов’язки очільника установи у 2006-2010 рр.).

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *