ПОМЕР ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Вічна пам'ять Україна

Після важкої хвороби помер ексглава Луганської та Закарпатської ОВА Геннадій Москаль.

Про це повідомив Микола Княжицький, депутат Верховної Ради від партії «Європейська Солідарність».

«Вічна пам’ять. Співчуття родині. Він займав багато державних посад, був справжнім патріотом і людиною талановитою. Під час Революції Гідності саме Геннадій Геннадійович попереджав журналістів «Еспресо» про плановані напади на новостворений канал Майдану, а згодом оприлюднив плани влади Януковича на знищення «Еспресо», «5 каналу» та інших патріотичних медіа…», – написав Княжицький.

На смерть Геннадія Москаля також відгукнувся ідепутат Верховної Ради від партії «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко.

Водночас, Луганська обласна військова адміністрація із глибоким сумом повідомила, що після важкої хвороби на 74-му році пішов з життя відомий український політик Геннадій Геннадійович Москаль

«Усе своє життя Геннадій Москаль присвятив розбудові української державності. Двічі, у найбуремніші часи, він обіймав посаду голови Луганської обласної державної адміністрації. Був непересічною та яскравою особистістю. Його щирість та відвертість подобались людям», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що призначенню на посаду очільника Луганщини передували кризи місцевої влади в області. У 2005 р. – політична, а у 2014 р. – необхідність утримати під контролем ситуацію в умовах протистояння за незалежність усієї країни.

«Геннадій Геннадійович був фігурою, що зміцнила фундамент влади і забезпечила стабільність у регіоні. Справжній патріот, серце якого завжди боліло та вболівало за Україну, у воюючій Луганщині він зміг створити плацдарм для відновлення української державності. А також втілити просування національних ідей на створені росією “проксі” території. Таким його знали та поважали луганчани, а вороги зважали на його постать. Ім’я Геннадія Москаля назавжди увійшло в історію Луганської області», – додали у Луганській обласній військовій адміністрації.

Довідка.

Геннадій Москаль з 1973 р. працював на різних посадах у міліції на Буковині, очолював кримінальну міліцію у Чернівецькій області та міліцію на Закарпатті у 1990-их, але став відомим на всю країну завдяки боротьбі проти злочинних угруповань у Криму у 1997-2000 рр. – тоді він очолював міліцію півострова і одночасно був заступником міністра внутрішніх справ. Міліція під керивництвом Москаля розгромила місцеві кримінальні угруповання «Сейлем» і «Башмаки» та декриміналізувала кримську владу.

У 2001 р. президент Кучма вперше призначив Москаля очільником Закарпатської облдержадміністрації. Згодом він став соратником Віктора Ющенка і за його президентства у 2005 р. обіймав посади заступника міністра внутрішніх справ, у 2005-2006 рр. – керівника Луганської облдержадміністрації, у 2006-2007 рр. – представника президента в Криму, у 2007 – заступника голови СБУ, а з 2007 по 2014 рр. – був депутатом Верховної Ради від «Нашої України» і «Батьківщини».

У 2014 р. Геннадія Москаля виключили з «Батьківщини», до керівництва якої повернулася Юлія Тимошенко. Натомість Москаль, який мав дружні зв’язки з Юрієм Луценком і Петром Порошенком, повернувся у держуправління, у вересні 2014 р. після початку російської війни проти України він очолив Луганську облдержадміністрацію.

Тоді своє призначення Геннадій Москаль прокоментував у жартівливому стилі. «Тепер ніхто не скаже, що на схід України Київ призначає керувати «бендерівців». Навпаки – самих лише Москалів», – написав він у себе на сторінці у соцмережах.

Після заворушень у Мукачеві у липні 2015 р. Порошенко призначив Геннадія Москаля очільником Закарпатської облдержадміністрації. Після другого туру президентських виборів у 2019 р. Москаль пішов у відставку.

Порошенка Москаль підтримував і після того, як той програв на виборах, хоча і вийшов з партії «Європейська солідарність». Водночас він неодноразово критикував президента Зеленського і навіть казав, що спалив свої речі зеленого кольору.

Зокрема, Москаль критикував тіх, кого партія «Слуга народу» делегувала у парламент.

«Якби не його прізвище, тих людей абсолютно у парламенті не було б. Це однозначно», – казав Геннадій Москаль у 2019 р.

У 2021 р. Москаль вказував на знецінення посади очільника облдержадміністрації.

«Нинішня влада працює на публіку – все має робитись задля іміджу президента та росту його рейтингу. Ви помітили, що Зеленський вже не представляє особисто губернаторів в областях? Він просто видає новому голові ОДА посвідчення, той сідає на потяг і дує в область. Як такого призначенця буде сприймати місцевий політикум?»

У 2019-2021 рр. Геннадій Москаль часто виступав в прямому ефірі на телеканалах, критикував кадрову політику в МВС та на Закарпатті, звинувачував Зеленського та його оточення в завищенні президентських рейтингів і спробах переслідувати Порошенка.

Після повномасштабного вторгнення росіян Москаль майже припинив публічну діяльність, що співпало з його хворобою.

Геннадій Москаль також запам’ятався різким вживанням ненормативної лексики та суржику, висловлюваннями на адресу своїх опонентів та людей, яких вважав причетними до злочинної діяльності. В той же час, Геннадій Москаль був, мабуть, єдиним з українських політиків, який не тільки ніколи не ліз у карман за міцним словом, але і не брехав.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *