ІНСТРУКТОРА ЇДАЛЬНІ ВЗВОДУ МАТЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАСУДИЛИ ДО 6 РОКІВ В’ЯЗНИЦІ ЗА ДЕЗЕРТИРСТВО: ЩО ВІДОМО

Вінничина Війна Суд

На Вінниччині суд на шість років позбавив волі старшого солдата, який самовільно залишив військову частину у бойовій обстановці. Про це у Фейсбуці повідомила Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, передає Укрінформ.

«За підтримання публічного обвинувачення прокурорів Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Гайсинський районний суд Вінницької області визнав військовослужбовця, призваного за мобілізацією, винним у самовільному залишенні військової частини, вчиненому в бойовій обстановці (ч. 5 ст. 407 КК України)», – йдеться у повідомленні прокуратури.

Зазначається, що вироком суду старшого солдата, за сукупністю невідбутого покарання за попередніми вироками, призначеними за скоєння майнових злочинів, остаточно засуджено до 6 років позбавлення волі.

У суді доведено, що на початку березня 2023 р. раніше судимий військовослужбовець, з метою тимчасово ухилитись від проходження військової служби, самовільно залишив розташування підрозділу військової частини та незаконно перебував поза його межами до кінця березня 2023 р. «Вільний» час він проводив на власний розсуд, пересуваючись різними областями України. У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю та щиро розкаявся.

Що про це відомо.

В повідомлені Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону мається на увазі вирок, який 9 листопада 2023 р. Гайсинський районний суд виніс уродженцю села Іванівка Сімферопольського району АР Крим Володимиру Ціховському.

В засуджені за дезертирство саме цього чоловіка, який будучи старшим солдатом, служив на посаді інструктора їдальні взводу матеріального забезпечення одного з військових підрозділів, немає нічого дивного. По біографії Володимира Ціховського можна вивчати не тільки Карний кодекс, але і географію України. У 2002 р. Городищевським райсудом Черкаської області він був засуджений до покарання у виді позбавлення волі на строк дев`ять років за ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 115 КК (у 2010 р. звільнений умовно-достроково на невідбутий строк 1 рік 18 днів). У 2010 р. Сокальським районним судом Львівської області Ціховський був засуджений до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки 6 місяців за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 357, ч. 1 ст. 357 КК (у 2013 р. звільнений умовно-достроково на невідбутий строк 8 місяців 19 днів). У 2019 р. Шевченківським районним судом Києва був засуджений до покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років за ч. 2 ст. 186 КК (цей строк повністю теж не відбув). У 2022 р., за два тижні до повномасштабного російського військового вторгнення, Енергодарським міським судом Запорізької області Ціховський був засуджений до покарання у виді обмеження волі на строк три роки з іспитовим строком два роки за ч. 1 ст. 309 КК України.

Те, що у складі ЗСУ служать не тільки білі янголи з крохмальними крильцями за спинами, можливо, для декого стане справжнім одкровенням. На жаль, нинішня війна – не тридцятисекундний сюжет у вечірніх новинах, де ми усіх перемагаєм…

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *