НА ВІННИЧЧИНІ ВІДСТРІЛЮЮТЬ «ЗАЙВИХ» ЛИСИЦЬ

Вінничина

На Вінниччині, починаючи з 5 листопада 2023 р. проводяться масштабні заходи по зменшенню чисельності лисиць. Про це повідомила громадська організація «Відкритий ліс», яка опікується інформуванням громадян про діяльність в сфері лісового господарства.

Зазначається, що Вінницька область однією з перших почала проводити таку роботу, хоча ситуація зі сказом у області не найгірша.

За офіційною статистикою кількість лисиць у Вінницькій області різко зросла з 48 тис. голів (2021 р.) до 220 тис. голів (2023 р.). Руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти. Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Вінницькій обласній військовій адміністрації ще 16 серпня 2023 р. прийняла рішення посилити заходи профілактики щодо захворювання тварин на сказ. У цьому рішенні було зазначено, що необхідно створити бригади з відстрілу лисиці червоної та зменшити її чисельність до встановлених науково-обґрунтованих норм (0,5–1 осіб на 1000 га угідь).

5 листопада 41 бригада вінницьких мисливців, отримавши відповідні дозволи, вийшла полювати на лисиць, в цей день було здобуто 101 тварину, яких було направлено до місцевих ветеринарних установ для проведення досліджень на наявність сказу.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *