ВІННИЦЯ У ДЗЕРКАЛІ РОСІЙСЬКОГО КРИВОСУДДЯ

Аналітика Війна Суд

Путінізм, як підтечія російського фашизму, своє ідеологічне домінування в сучасній росії забезпечує виключно силовим шляхом, зокрема, спираючись на каральну судову систему.

Узаконений грабіж

У вінничанина Леоніда Лотоцького, який зараз живе у Києві, була у власності земельна ділянка площею 1032 кв. м у кримській Феодосії. Ще з довоєнних часів. Тільки кремлівський фюрер окупував український Крим не тільки заради того, щоб догодити імперським тарганам, що живуть в його голові.

В березні 2020 р. путін своїм указом об’явив усе побережжя Криму «прикордонними територіями» рф, «на яких іноземні громадяни, особи без громадянства та іноземні юридичні особи не можуть мати на праві власності земельні ділянки». Тобто створив для своїх посіпак «законні підстави» для «віджимання» уподобаної землі біля моря. Звісно ж, судова система заповіти фюрера узяла під козирок.

Ось окупаційний міськсуд Феодосії 31 липня 2023 р. і задовольнив черговий позов окупаційної адміністрації Феодосії щодо примусової продажі з публічних торгів земельної ділянки Леоніда Лотоцького з подальшою передачею власнику вирученої суми, за вирахуванням витрат, понесених на відчуження майна. Тільки не варто тішитися ілюзіями, мовляв, хоч якісь гроші повернули. Так звану «ринкову вартість» відчужуваної землі під час її примусової продажі у Криму встановлює «спеціалізована організація, що залучається судовим приставом-виконавцем».

За правду про вбивство цивільних – тюрма

4 серпня 2023 р. Йошкар-Олінський міськсуд республіки Марій Ел засудив (пізніше в апеляційній інстанції цей вирок було підтверджено) росіянина Павла Пекпаєва за ст. 207.3 КК рф до позбавлення волі на 5 років і 6 місяців з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму із забороною користуватися інтернетом на строк 4 роки.

Провина Павла була в тому, що він на своїй закритій від широкого загалу сторінці в соцмережах, зокрема, опублікував декілька дописів про ракетний удар збройних сил рф по центру Вінниці 14 липня 2022 р. Під фото загиблої маленької дівчинки він написав: «Кожен українець – мішень». В іншому дописі під скрінами радісної реакції росіян на загибель цивільних у Вінниці Павло Пекпаєв зазначив: «Хто ще вірить у «хороших» росіян?».

Хоч сторінка Павла і була закритою, «свідком» його «злочину» виступив старший оперуповноважений ФСБ по республіці Марій Ел. Що і не дивно, путінський Абвер давно має доступ до всіх акаунтів в російських соцмережах.

Як відомо, одразу ж після повномасштабного вторгнення збройних сил рф в Україну путінський режим почав «закручувати гайки» всередині самої росії. Вже на початку березня 2022 р. путін підписав поправки до ст. 207.3 КК рф, які за «публічне поширення свідомо неправдивої інформації» про використання ЗС рф передбачали позбавлення волі на строк до трьох років або штраф до 1,5 млн. рублів, а якщо ж «фейкова» інформація про російську армію спричинила «тяжкі наслідки», термін позбавлення волі встановлювався від 10 до 15 років.

Більш пощастило Поліні Похильченко з Красноярську. Вона в соцмережах закликала до припинення війни і, звертаючись до росіян, писала: «Наприклад, вам ніколи не покажуть по ТВ і не розкажуть правду про звірства в Бучі або обстріл Вінниці, де прямо у коляску влучила ракета, внаслідок чого загинула дитина…». 6 вересня 2023 р. Зеленогорський міськсуд Красноярського краю дописи жінки теж кваліфікував, як дії, направлені на дискредитацію використання ЗС рф по захисту інтересів рф та її громадян, але як адміністративне правопорушення (ч. 1 ст. 20.3.3 КрфпАП), і призначив їй покарання у вигляді штрафу 30000 руб.

Поліна Похильченко публікувала свої дописи в російській соцмережі «вКонтакте» не під власним прізвищем. Але суду була надана довідка ФСБ про встановлення її особи, в котрій зазначалось, що системні адміністратори «вКонтакте» по першому ж запиту спецслужби надали всю приховану інформацію щодо користувача соцмережі. А в якості підтвердження того, що Похильченко «дискредитує» російську окупаційну армію, у суді фігурувала довідка контррозвідки ФСБ про «відсутність інформації, що підтверджує причетність військових підрозділів росії до будь-яких незаконних дій щодо мирного населення».

23 травня 2023 р. окупаційний Красноперекопський райсуд Криму визнав винною в дискредитації ЗС рф за тією ж ч. 1 ст. 20.3.3 КрфпАП пенсіонерку Марію Шкіль, призначивши їй покарання у вигляді штрафу 45000 руб. Провина Марії Шкіль, як зазначено в рішенні суду, полягала в тому, що в російській соцмережі «Одноклассники» вона поставила позначку «клас» під дописом, що «містить зображення зруйнованої будівлі, а також фотографію дитини та свічки та коментар: «внаслідок вибуху російських ракет у Вінниці загинули діти. Російський ракетний удар по Вінниці забрав життя трьох дітей, ще четверо неповнолітніх зазнали травм, крім 4-річної Лізи…».

Не Вінниця, а Вінниці: «гарматне м’ясо» треба готувати з дитинства

У Підпорозькому районі Ленінградської області є село під назвою Вінниці. У селі є школа – «Вінницький освітній центр». Літом 2023 р. місцевий прокурор при здійсненні перевірки щодо «дотримання законодавства про неповнолітніх у сфері протидії тероризму та екстремізму» виявив суттєві порушення і через суд домігся їх виправлення.

9 серпня 2023 р. Підпорозький міськсуд Ленінградської області за позовом прокурора «на захист інтересів невизначеного кола осіб» зобов’язав школу негайно придбати відсутні засоби навчання та виховання, а саме: макет гранати Ф-1; макет гранати РГД-5; респіратор; індивідуальний перев’язувальний пакет; індивідуальний протихімічний пакет; цифрову лабораторію з основ безпеки життєдіяльності; міні-експрес-лабораторію радіаційно-хімічної розвідки; дозиметр; газоаналізатор кисню та токсичних газів із цифровою індіакцією показників; вимірювач електропровідності, кислотності та температури; макет найпростішого укриття у розрізі; географічну карту, де до складу рф входять території т. з. «Л/ДНР» Херсонської та Запорізької областей України.

Не дарма останнім часом путінську росію називають православним ХАМАСом, кожному терористичному формуванню потрібно так промивати людям мозок, аби за наказом вождя кожен був здатний з дитинства не замислюючись і вмирати, і вбивати.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *