ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРИЗНАЧИВ ВІННИЧАНИНА КОМАНДУВАЧЕМ МЕДИЧНИХ СИЛ ЗСУ

Війна Зеленський

За поданням міністра оборони Рустема Умєрова президент Володимир Зеленський звільнив командувачку медичних сил ЗСУ Тетяну Остащенко. На її місці призначено генерал-майора медичної служби Анатолія Казмірчукв.

Про це глава держави повідомив у вечірньому відеозверненні 19 листопада 2023 р.

Зеленський зазначив, що Казмірчук є начальником Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» у Києві. За словами Зеленського, потрібен «принципово новий рівень медичного забезпечення наших воїнів», про що неодноразово говорилося в суспільстві, зокрема казали бойові медики.

«Від якісних турнікетів до повної цифровізації та прозорості в постачанні, від якісного тренування до щирої комунікації з бойовими медиками в тих підрозділах, де медицина розгорнута дійсно правильно та дійсно ефективно. Досвід ефективності конкретних підрозділів має бути поширений на всі сили оборони», — наголосив глава держави.

Що відомо про нового командувача Медсил ЗСУ

Казмірчук родом із Вінниччини. Народився у 1970 р. селі ШевченковоХмільницького району Вінницької області. В 1993 р. закінчив факультет підготовки лікарів для Військово-морського флоту Військово-медичної академії ім. Кірова в російському Санкт-Петербурзі.

З 1996 до 1997 р. він був начальником відділення загальнолікарської допомоги Центрального відділення поліклініки Міноборони. Потім Казмірчук став старшим ординатором, а згодом і начальником нефрологічного відділення клініки урології та нефрології.

З 2011 до 2012 р.  він був на посаді провідного терапевта у Головному військовому клінічному госпіталі, пізніше цю установу очолив.

Також Казмірчук є кандидатом медичних наук. У січні 2022 р. Зеленський нагородив його орденом «За заслуги» III ступеня.

В березні 2023 р. мовний омбудсмен склав протокол про адмінпорушення на керівника Головного військово-клінічного госпіталя Анатолія Казмірчука. Представник омбудсмена зафіксував факт використання бланку консультативного висновку, який стосується стану здоров’я паціанта, недержавною мовою. Також було встановлено факт використання працівниками госпіталю штампу з інформацією виключно недержавною мово

Що передувало призначенню

Видання «Українська правда» 13 листопада повідомило, що в Міноборони розглядають можливість звільнення трьох командувачів Збройних сил. Зокрема, очільник відомства Рустем Умєров готує подання на звільнення командувачки Медичних сил ЗСУ Тетяни Остащенко. Однак у міністерстві згодом цю інформацію заперечили.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *