Підпільні виробництва знаходились у Могилів-Подільському, де продукцію, виготовлену під відомими брендами, через торівельні мережі області та інтернет-магазини реалізовували оптовими та роздрібними партіями. Організатора та сім учасників злочинної групи підозрювали у незаконному виробництві та реалізації фальсифікованої алкогольної продукції, серед них громадяни Молдови.
Ділки орендували кілька приміщень на території Могилів-Подільського. Частину з них використовували як підпільні цехи з виробництва алкогольної продукції, решту – як склади для зберігання. Усі приміщення знаходилися під цілодобовою охороною та були облаштовані камерами відеонагляду. З метою унеможливлення їх викриття фігуранти використовували рації замість телефонів та засоби для глушіння сигналу, також постійно змінювали сім-картки.
Готову продукцію збували під виглядом відомих вітчизняних та іноземних брендів гуртовими та роздрібними партіями. Доставлення роздрібним покупцям здійснювалася через поштові відділення, а оптовики або самостійно забирали продукцію, або ж фігуранти доставляли її своїми вантажівками до замовників. Окрім того, «відкрили» декілька інтернет-магазинів, де пропонували до продажу різноманітний фальсифікований алкоголь.
З метою припинення діяльності злочинної групи співробітники УСР у Вінницькій області, слідчі СУ ГУНП за силової підтримки КОРД та роти поліції особливого призначення провели 70 обшуків за місцями виготовлення та зберігання фальсифікату, місцями проживання та в автомобілях, якими користуються фігуранти. Вилучили понад 20 тонн «алкоголю», тару для пакування, майже 330 тис. грн у різній валюті, рації, засоби для глушіння сигналу, легкові та вантажні автомобілі, «чорнові» записи тощо. Загальна вартість вилученого сягає 5 млн грн.
За результатами заходів організатору та шістьом учасникам злочинної групи повідомили про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів. Проводяться подальші заходи зі збору доказової бази для притягнення інших учасників угруповання до відповідальності.
Заходи з викриття проводилися спільно з працівниками УСБУ у Вінницькій області та 24-го прикордонного загону. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Вінницька обласна прокуратура. За матеріалами Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
_____________________________________________
Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням