У ВІННИЦІ ВИКРИЛИ КІБЕРШАХРАЯ, ЯКИЙ ВІДМИВАВ 3,5 МЛН ГРН НЕЛЕГАЛЬНИХ КОШТІВ

Вінничина Кримінал

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю м. Вінниці за фактами створення та розповсюдження шкідливих програмних засобів, несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем, комп’ютерних мереж, що призвело до витоку інформації, а також набуття майна злочинним шляхом (ч. 1 ст. 361-1, ч. 2 ст. 361, ч. 2 ст. 209 КК України). Повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

За даними слідства, 31-річний вінничанин, маючи спеціальні знання в галузі розробки та використання програмного забезпечення, упродовж 2021 – 2022 років незаконно поширював на тіньових (хакерських) форумах шкідливі програми для операційної системи Android.

Чоловік, залучаючи співучасників, здійснював так званий «фішинг» (електронне шахрайство) задля крадіжки персональних даних клієнтів закордонних банків та займався виведенням коштів у криптовалюті.

Внаслідок такого кібершахрайства підозрюваний незаконно набув та легалізував майже 3,5 млн грн, які витратив на власні потреби, у тому числі – придбання транспортних засобів преміумкласу.

За клопотанням прокурора ухвалою суду накладено арешт на автомобіль марки MERCEDES, з метою його подальшої спеціальної конфіскації.

Наразі судом щодо підозрюваного застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 2 млн грн.

За скоєння інкримінованих кримінальних злочинів передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до восьми років з конфіскацією майна.

ДБР повідомило про підозру кіберзлочинцю, який виманював банківські дані у громадян Канади та США

  • Працівники ДБР повідомили про підозру чоловіку, який викрадав персональні та банківські дані за допомогою шкідливого програмного забезпечення та фішингу. Жертвами шахрая були громадяни Канади та США.
  • Чоловік почав займатися протиправною діяльністю ще у 2017 році. Спочатку він розробляв та продавав шкідливе програмне забезпечення, яке дозволяло викрадати персональні дані зі смартфонів. Згодом він почав займатися фішингом – створенням сайтів, посилань та програм, які викрадали дані користувачів для доступу до банківських рахунків та інших фінансових сервісів. До цієї діяльності він залучив щонайменше шість спільників, особи яких наразі встановлюються.
  • Отримані дані чоловік продавав за криптовалюту.
  •  З кінця 2020 року досудове розслідування здійснювали співробітники Нацполіції, а близько пів року тому справу передали ДБР.
  • Слідство встановило, що фігурант незаконно заробив щонайменше 3,5 млн грн.
  • Чоловік підозрюється у створенні, розповсюдженні шкідливих програмних засобів, несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин, легалізації майна за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 361-1, ч. 2 ст. 361, ч. 2 ст. 209 КК України).
  • Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 2 млн грн застави.
  • Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснюється слідчими четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, за оперативного супроводу Управління протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

______________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *