ВІННИЧАНИН ПРИЧЕТНИЙ ДО РОЗСТРІЛУ АВТОРИТЕТА «СУХОГО» НА ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ У ЯРЕМЧЕ

Вінничина Кримінал

У кілера, який на День закоханих у 2022 р. застрелив чотирма вистрілами в впритул прямо в стоматологічному кріслі лікарні «Династія» у місті Яремче кримінального авторитета «Сухого» (за паспортом Ігор Дутка), був помічник-вінничанин. Відомості про це містяться в матеріалах судового реєстру.

У прикарпатського авторитета «Сухого» напередодні його вбивства був конфлікт з організованого злочинного угрупування «АСП», також слідство відпрацьовувало версію про зв’язок розстрілу Дутки з конфліктом навколо ринку в Івано-Франківську. Суперечка навколо спроб рейдерського захоплення ТОВ «Торговий Сервіс», компанії, яка керує центральним продовольчим ринком в Івано-Франківську, загострилися восени 2019 р., коли з переліку бенефіціарів фірми «викреслили» прикарпатського авторитетного бізнесмена Ігоря Халаменду на прізвисько «Бура» (також відомого прізвиськами «Буратино» або «Дерев’яний»). Певним відлунням ліквідації «Сухого» виступала також гучна спроба вбивста влітку 2023 р. в івано-франківському спортклубі авторитета Івана Климовича на прізвисько «Храмий» або «Паспортист».

За версією слідства, у день вбивства «Сухого» двоє виконавців ліквідації, одягнутих в спортивний одяг, використовували задля конспірації балаклави та шоломи для катання на лижах, через що їх обличчя ніхто не бачив. Але один з кілерів, ймовірно, припустивсяфатальної помилки.

Камера відеоспостереження на фасаді одного з магазинів зафіксувала, як вбивця користувався мобільним телефоном. У подальшому правоохоронці вирахували модель та IMEI цього смартфона – «Sаmsung Galaxy J6», в якому в ніч напередодні розстрілу «Сухого» була активована SIM-картка (зі зв’язку вона «зникла» за три години до скоєння вбивства).

Правоохоронцям вдалося з’ясувати, що подальше активне використання нових «сімок» у смартфоні вбивці поновилося лише через рік – у проміжку часу з 18 по 20 квітня 2023 р. Відомо, що особа, яка його використовувала, тоді здійснювала подорож з Трускавця до Києва. А аналіз роздруківок телефонних з’єднань цього абонента із накладанням його маршруту на записи камер відеоспостереження, що фіксують номера транспортних засобів у Яремче, Делятині, Надвірній та Івано-Франківську, дозволили вийти на транспортний засіб марки «Renault Fluence».

Силовики з’ясували особу чоловіка, в постійному користуванні якого знаходиться «Renault Fluence» – мешканця Івано-Франківська Д. та його близького подільника – уродженця Вінниці, який наразі проживає в Києві. Останній буцімто є особистим водієм та охоронцем втаємниченого кілера, який регулярно виконував доручення останнього. Сталими звичками цієї парочки є доволі конспіративний спосіб життя та регулярна зміна номерів мобільних телефонів.

До речі.

Рік потому в інтернеті було оприлюднено відеоролик, де у традиціях російських злодійських «сходок» у лазні засідають члени організованого злочинного угрупування «АСП», з котрими саме конфліктував розстріляний у Яремче авторитет «Сухий».

Окрім іншого, на відео був присутній народний депутат від партії «Слуга Народу» Едуард Прощук.

«Сидять у лазні та обговорюють різні каламутні схеми. На відео також помічений від «Слуги народу» Едуард Прощук. Кому цікаво, можете загуглити – ОЗУ «АСП» Прощук. До війни вони регулярно були помічені в рекеті та залякуванні бізнесменів. Депутат від «Слуг народу» Прощук Едуард, який входить до екологічного комітету Верховної Ради, входить в організоване злочинне угрупування Західного регіону «АСП», впливає на лісову галузь, земельну сферу, надра, злочинний світ та злочинний незаконний бізнес», – йшлося у коментарі до відеоролику.

Раніше ЗМІ багато повідомляли про минуле народного обранця Едуарда Прощука – за даними розробки СБУ, які потрапили до ЗМІ, Прощук протягом 2020 р. через підконтрольні йому компанії привласнив понад 120 млн. грн., спрямованих Кабміном на ліквідацію наслідків стихії у Івано-Франківській області.

Депутат Прощук є засновником та кінцевим беніфіціаром будівельної компанії ТОВ «Поділля Будальянс» з Хмельницького, якою з кінця 2019 р. офіційно керує Ліда Прощук. Вона також значиться засновницею пов’язаних із депутатом ТОВ «Баркас» та «Галант-сервіс».

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *