ПРОКУРАТУРА ТА СБУ ПРОВЕЛИ ОБЛАВИ НА МИТНИЦЯХ: КОГО З ПОСАДОВЦІВ ЗАТРИМАЛИ НА ВІННИЧЧИНІ? (Фоторепортаж)

Боротьба з корупцією Вінничина Прокуратура СБУ

Офіс Генпрокурора спільно з СБУ затримали на систематичному вимаганні та одержанні неправомірної вигоди керівників центрального апарату та обласних підрозділах Держмитслужби. Правоохоронці провели 28 обшуків, у тому числі і на Вінницькій митниці.

Про це синхронно проінформували у офісі Генпрокурора та речники СБУ.

За даними слідства, посадовці організували схему систематичного вимагання та одержання хабарів від керівників регіональних митниць.

Зазначається, що щомісяця вони вимагали грошові кошти від підлеглих за не створення штучних перешкод в їх діяльності та «прикриття» допущених працівниками порушень. Під час розслідування, яке тривало понад рік, задокументовано щонайменше вісім таких передач грошових коштів.

«Цинізм ситуації полягає в тому, що саме на підрозділ відомчої безпеки та контролю покладене завдання по боротьбі з проявами корупції на митниці, а його керівник фактично запустив корупційний механізм та збирав данину з регіональних митниць», – зазначив Генеральний прокурор України Андрій Костін.

За повідомленнім силових відомств, директора Департаменту відомчої безпеки та контролю Держмитслужби і його заступника, а також заступника начальника регіональної митниці затримано за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених статтями Кримінального кодексу України:

– ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);

– ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Крім того, готується повідомлення про підозру колишній виконувачці обов’язків керівника однієї із регіональних митниць, яка на теперішній час очолює управління цієї ж митниці, за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Правоохоронці провели 28 обшуків, в тому числі в Центральному апараті Держмитслужби, а також у обласних підрозділах відомчої безпеки та контролю Західного, Південного і Центрального регіонів.

Встановлюється інші особи, залучені до цих протиправних дій. Слідчі дії тривають.

Першоджерело

Генеральний прокурор України Андрій Костін:

«Прокурори Офісу Генерального прокурора у взаємодії зі співробітниками Служби безпеки України викрили масштабну корупційну схему на митниці. Затримано директора Департаменту відомчої безпеки та контролю Держмитслужби та його заступника, а також заступника начальника Вінницької митниці. Також готується повідомлення про підозру колишньому виконувачу обов’язків керівника Вінницької митниці (на теперішній час — начальник управління цієї митниці)».

Інсайд «Ми Вінничани»

Під час отримання хабаря СБУ затримала директора Департаменту відомчої безпеки та контролю Держмитслужби Олександр Маруженка та його заступника, – буцім вони і є організатори поборів з підлеглих.

Обушки пройшли і на Вінницькій митниці, в. о керівника якої Антон Борисенко (очолює Вінницьку митницю з грудня 2023 р.) як раз перебував у відпустці. Анонсоване правоохоронцями повідомлення про підозру його попереднику готується для оголошення начальниці управління тарифів Тетяні Дудоровій, нещодавно вона виконувала обов’язків керівника Вінницької митниці. Також затримано Романа Лутаєва, заступника начальника Вінницької митниці

НАБУ і САП, за повідомленнями їх прес-служб, 4 липня 2024 р. вже приходили з обшуками на Держмитницю. Правоохоронці відзвітували про запобігання хабарям на 1,7 млн. доларів США. Гроші мали дати за те, щоби в Державній митній службі призначили «своїх» людей.

За даними силовиків, за посаду керівника Львівської митниці пропонували 1 мільйон доларів, а за посади очільників Волинської і Чернівецької митниці, відповідно, 500 тис. і 200 тис. доларів США. Двом фігурантам оборудки повідомили про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27 та ч. 4 ст. 369 КК України.

Зокрема, про підозру повідомили Назару Шептицькому — названому синові Олександра Рувіна, директора найбільшого та найвпливовішого судово-експертного інституту в країні –  Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Саме він був ініціатором хабарів.

У цій справі проводили обшуки і у в. о. голови Держмитслужби Сергія Звягінцева, і у директора департаменту внутрішньої безпеки Держмитслужби Олександра Маруженка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *