27 червня 2024 р. суддя Вінницького міськсуду Руслана Романчук фактично випустила на волю одного з т. з. «кримінальних авторитетів», які на Вінниччині, за словами правоохоронців, «10 років тероризували місцевих жителів та «вибивали» з них гроші за неіснуючі борги». Бандити, як заявляли у поліції та СБУ, «діяли з особливою жорстокістю і поступово поширювали свій злочинний вплив на території регіону». На початку жовтня 2023 р. правоохоронні органи гучно і наввипередки звітували про затримання «на гарячому» трьох достойників і їх арешт. Тепер суддя Руслана Романчук одному з них змінила запобіжний захід з безальтернативного тримання під вартою на арешт з можливістю звільнення під заставу в розмірі 242,2 тис. грн.
Що ж відбулося – у ексклюзиві «Ми Вінничани».
На початку жовтня 2023 р., за словами правоохоронців, у Вінниці були затримані «на гарячому» три відомі т. з. «кримінальні авторитети» – т. з. «смотрящий» за Вінниччиною Костянтин Комаров («Комар»), фігурант санкційного списку «злодіїв у законі» РНБО Ашот Бурлака («Ашот») та раніше судимий за вбивство Роман Інякін («Рома Вінницький»). Зазначалось, що лідер цієї банди «Комар» та його поплічники вимагали з місцевого підприємця 20 тис. доларів США і погрожували вбивством, якщо він не сплатить гроші. «Комара» затримали під час передачі першої частини «данини» у розмірі 10 тис. доларів, пізніше було затримано «Ашота» і «Рому Вінницького». Відтоді трійця за рішенням Печерського райсуду Києва утримувалася під вартою в стінах Київського СІЗО.
На початку квітня 2024 р. до Вінницького міськсуду був скерований обвинувальний акт щодо Комарова, Інякіна та Бурлаки, яких звинувачували у вимаганні (ч.4 ст.189 КК України). Після чого їх перевезли у СІЗО на Вінниччину.
За інформацією «Ми Вінничани», у обвинувальному акті ані про які «вибивання» грошей за неіснуючі борги з людей на протязі 10 років мова не йде, трійцю обвинувачують у вимаганні грошей виключно з вінничанина Ігоря Ємця, який у 2023 р. Вінницьким відділом поліції об’являвся у розшук, як безвісті зниклий підозрюваний за ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство).
У квітні 2023 р. брат Ігоря Ємця продав ТОВ «Житомиравтогазсервіс» за 2 624 957 грн. земельну ділянки площею 0,8208 га на Немирівському шосе поблизу села Писарівки, яке входить до складу Вінницької громади. Комаров («Комар») з подільниками начебто стали вимагати з Ємця «комісійні» у сумі 20 000 доларів США в обмін на «гарантії щодо життя і здоров`я», тобто погрожуючи йому і його рідні вбивством або каліцтвом.
Емець звернувся до правоохоронців, і 3 жовтня 2023 р. під їх контролем передав «мічені» 10 000 доларів США вимагачам, як перший «транш». Одного з вимагачів близько 22:00 одразу після передачі грошей було затримано у Вінниці за адресою: провулок Уманський, 5. Пізніше затримали і двох інших.
До речі, на купленій земельній ділянці і на сусідній з нею ТОВ «Житомиравтогазсервіс» розпочало будівництво автозаправки, що у вересні 2023 р. стало приводом для відкриття кримінального провадження за ст. 236 КК України (порушення правил екологічної безпеки). ТОВ «Житомиравтогазсервіс» отримало дозволи на підготовчі будівельні роботи по зведенню центру обслуговування водіїв та пасажирів, у той же час містобудівні умови на проектування автозаправного комплексу з пунктом сервісного обслуговування були надані Вінницьким міськвиконкомом якимось «мутним» чином, у міськвиконкомі «не помітили», що майбутня заправка знаходиться у межах природно-заповідного фонду «Алея вікових лип». Але це вже зовсім інша історія.
Суддя Вінницького міськсуду Руслана Романчук, як випливає із затвердженої нею 27 червня 2024 р. ухвали, підставою для пом’якшення запобіжного заходу для Ашота Бурлаки визначила суттєве погіршення його стану здоров’я, бо він «неодноразово був госпіталізований та потребує постійного лікування».
5 червня 2024 р. суддя Романчук вже розглядала клопотання щодо пом’якшення «запобіжника» для 62-річного «Ашота». І хоча ще тоді був пред’явлений розлогий опис негараздів, які одразу після переїзду у СІЗО спіткали фігуранта списку «злодіїв у законі» Бурлаку, який за версією РНБО є особою без громадянства, суддя відмовила у застосуванні відносно нього запобіжного заходу у виді домашнього арешту або ж визначення розміру застави.
А з Ашотом Бурлакою трапилося наступне: у жовтня 2023 р. його було госпіталізовано в критичному стані в кардіохірургічне відділення, де йому провели операцію на серці – аортальне кардіошунтування. У грудні 2023 р. «авторитета» госпіталізували знову, але вже з підозрою на інсульт, у нього діагностували порушення кровообігу головного мозку. А у травні нинішнього року прямо із залу суду Бурлаку довелося доправляти до нейрохірургічного відділення, де він провів щонайменше півмісяця і йому було рекомендовано продовжити стаціонарне лікування.
Прокурор у суді категорично заперечував щодо можливості звільнення хворого «Ашота» із СІЗО. Натомість Ігор Ємець, з якого трійця «авторитетів» вимагала гроші і якого визнано потерпілим, виступав за можливість звільнення як Бурлаки, так і Комарова з Інякіним.
Але суддя Романчук в кінці кінців ухвалила рішення продовжити термін безальтернативного тримання під вартою щодо «Роми Вінницького» та «Комара», одночасно пом’якшивши запобіжний захід «Ашоту» у вигляді можливістю звільнення на волю під заставу в розмірі 242,2 тис. грн.
Довідка.
У грудні 2009 р. указом президента України Руслану Романчук було призначено на посаду судді Оратівського райсуду Вінницької області строком на п’ять років. У квітні 2012 р. указом президента України Руслану Романчук було призначено на посаду судді Замостянського райсуду Вінниці у межах п’ятирічного строку. У вересні 2012 р. указом президента України Руслану Романчук було переведено на посаду судді Вінницького міськсуду у межах п’ятирічного строку. У грудні 2017 р. указом президента України Руслану Романчук було призначено на посаду судді Вінницького міськсуду безстроково. Протягом 2022-2023 рр. її середньомісячна зарплата складала 116-117 тис. грн.
У вересня 2019 р. суддя Руслана Романчук скаржилася до Вищої ради правосуддя на тодішнього голову Вінницького міськсуду Андрія Михайленка за вказівку працівникам апарату суду передавати йому інформацію щодо застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Голова суду начебто заявляв, що Романчук «випускає осіб з-під варти». Як стверджувала у скарзі Романчук, заява голови суду набула розголосу і дискредитує її як суддю.
Ця продажна суддя знову відпускає треба завітати до неї до дому