У ВІННИЦІ ВОДОКАНАЛЬНИХ ДРУЗІВ ГРОЙСМАНА ПІДОЗРЮЮТЬ У «ВІДКАТАХ»

Вінниця Боротьба з корупцією СБУ

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) спільно із СБУ повідомили про підозру колишньому керівнику та чинному начальнику відділу капітального будівництва комунального підприємства «Вінницяоблводоканал». Їх підозрюють у розкраданні державних коштів в особливо великому розмірі (ч. 5 ст. 191 КК України).

16 жовтня 2023 р. обом достойникам повідомлено про підозру у розтраті державних коштів у розмірі понад 10 млн. грн.

За даними слідства, колишній керівник комунального підприємства у змові з начальником відділу капітального будівництва забезпечив укладання договору на виконання робіт з ремонту каналізації у Вінниці.

«Виконавець надалі придбав необхідне для ремонту устаткування через підконтрольне товариство зі штучним завищенням ціни майже у 2,6 рази. При цьому вартість такого устаткування замовник погодив з порушенням процедури визначення ціни та без належного її обґрунтування», – зазначається у повідомленні правоохоронців.

У результаті, за ремонт каналізації комунальне підприємство сплатило на 10,3 млн. грн. більше за реальну ринкову вартість таких послуг, стверджує слідство.

У прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) уточнили, що загалом КП «Вінницяоблводоканал» протягом листопада-грудня 2018 р. замовило обладнання на суму майже 18 млн. грн.

«Частину отриманих від КП «Вінницяоблводоканал» бюджетних коштів товариство – виконавець робіт шляхом проведення безтоварних операцій та надання керівнику поворотної фінансової допомоги вивело в готівку для повернення посадовцям комунального підприємства у вигляді подяки за отримане замовлення (відкату)», – вказують у прокуратурі.

Довідка.

З 6 липня 2016 р. по 31 березня 2022 р. КП «Вінницяоблводоканал» очолював Олександр Чернятинський. Діючий начальник відділу капітального будівництва підприємства – Сергій Григорук.

Зараз КП «Вінницяоблводоканал» очолює Дмитро Кістіон, який починаючи з 2013 р. займав різні керівні посади на підприємстві, починаючи із заступника головного інженера, закінчуючи першим заступником начальника. З 2001 р. по 2008 р. КП «Вінницяоблводоканал» очолював Батько Кістіона – Володимир Євсевійович. Кістіон-старший дуже наближена людина до лідера іменної партії «Українська стратегія Гройсмана». Коли Володимир Гройсман став мером Вінниці, Кістіон був його заступником, а коли Гройсман очолював уряд, Кістіон-старший обіймав посаду віце-прем’єр-міністра України, відповідального за енергетику, екологію і використання надр.

«Ми-Вінничани» в своїх журналістських розслідуваннях неодноразово доводили, що КП «Вінницяоблводоканал» перетворилось на «годівничку для своїх» і друзями Гройсмана використовується для «розпилу» бюджетних коштів.

1 thought on “У ВІННИЦІ ВОДОКАНАЛЬНИХ ДРУЗІВ ГРОЙСМАНА ПІДОЗРЮЮТЬ У «ВІДКАТАХ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *