У ВІННИЦІ ЗАОЧНО ЗАСУДИЛИ КОЛИШНІХ ВІП-ПОСАДОВЦІВ УКРАЇНИ ТАБАЧНИКА І ВОРОНУ РАЗОМ З ЇХ КАДИРОВСЬКИМ ПОДІЛЬНИКОМ САЇДОВИМ

Вінниця Війна Зрадники Кримінал Суд

Завдяки доказовій базі Служби безпеки 15 років тюремного ув’язнення заочно отримав екс-міністр освіти та науки Дмитро Табачник і 12 років заочно – колишній очільник Державної реєстраційної служби Дмитро Ворона. Також у засуджених конфісковано їхнє майно на понад 200 млн. грн.

Про це повідомила на власній сторінці у Telegram Служба безпеки України.

Аналогічне повідомлення опублікувала і прес-служба Вінницького міського суду, але без вказання прізвищ засуджених.

У повідомлені СБУ зазначається, що Табачник і Ворона переховуються на території рф і тимчасово окупованій території України, де проводять підривну діяльність проти нашої держави.

Вони перебувають на прямому зв’язку з кадровим співробітником 9-го управління Департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ Олегом Козловим.

За його координації Табачник регулярно надавав окупантам власні прогнози щодо розвитку суспільно-політичної ситуації в Україні після початку повномасштабного вторгнення рф.

Також за вказівкою агресора він консультував гауляйтерів Сальдо і Балицького з питань проведення псевдо-референдумів у тимчасово окупованих районах Херсонської та Запорізької областей.

Ще одним завданням Табачника було надання місцевим колаборантам «методичної» допомоги з переформатування освітньої галузі за російськими «стандартами».

За співпрацю з окупантами екс-міністра призначили «радником» Балицького та включили до складу місцевого осередку путінської партії «Єдина росія».

Як встановило розслідування, Ворона також був радником Балицького. Саме він підготував звернення до очільника Кремля, в якому пропонував нагородити російських військових та колаборантів, що брали учать у захопленні частини території на півдні України.

Також він допомагав загарбникам створювати окупаційні органи рф, зокрема формувати «штат» однодумців.

Згодом він став «сенатором рф від Запорізької області» та переїхав до Москви.

Крім того, обидва зрадники причетні до численних фактів розграбування майна місцевих аграріїв та захоплення їхніх підприємств.

На підставі зібраних доказів суд визнав Табачника та Ворону винними за трьома статтями Кримінального кодексу України:

▪️⁠ ⁠ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);

▪️⁠ ⁠ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);

▪️⁠ ⁠ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Судовий розгляд відбувався у Вінницькому міському суді у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого).

«Наразі тривають комплексні заходи для притягнення засуджених до відповідальності. Зловмисників буде знайдено і покарано», – запевнюють у СБУ.

Водночас, прес-служба Вінницького міського суду вказує на засудження за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 КК України до 12 років позбавлення волі і подільника Табачника та Ворони – наближеного до очільника Чечні Рамзана Кадирова бойовика Мурада Саїдова.

Про подробиці розгляду цієї кримінальної справи «Ми Вінничани» повідомляли раніше.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *