ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО КАБМІНУ З ВИМОГОЮ СКАСУВАТИ ПОСТАНОВУ, ЯКА ПАРАЛІЗУЄ ДОПОМОГУ ЗСУ

Війна Волонтерство Україна

«Реалії допомоги Силам оборони України на фронті вимагають вирішення питання закупівлі та передання в найкоротші терміни. В нашому випадку час обліковується людським життям та втраченими територіями. Ознайомившись з нововведеннями згідно постанови КМУ № 953 від 05. 09. 2023 р., набуває чинності з 01. 12. 2023 р., ми, благодійні фонди, громадські організації та волонтери фізичні особи, визнаємо, що нововведення до правил ввезення гуманітарної допомоги та територію України, такими, що не можуть бути виконані в реаліях сьогодення», – написала у Фейсбуці волонтерка Юлія Чиста.

Волонтерка на конкретних прикладах доводить, що урядові нововведення ускладнять роботу невеликих благодійних фондів та громадських організацій, які не мають можливості адміністрування процесів дотримання нових правил оформлення гуманітарного вантажу. Крім того, припинять діяльність індивідуальні місії закордонних волонтерів, що привозять гуманітарну допомогу і самостійно доставляють її в небезпечні регіони для передачі військовим та цивільним, стане неможливим надання термінової допомоги військовим (тактична медицина, продукти харчування та продукти особистої гігієни), повністю припиниться діяльність окремих волонтерів-фізосіб, які проводять точкові збори для допомоги підрозділам Сил оборони України та цивільному населенню на власні рахунки.

З іншої сторони, нові правила ввезення гуманітарної допомоги створять монополію великих фондів, які попри свою значущість все одно не можуть покривати всі потреби, які зараз не закриває держава.

Юлія Чиста закликає підписуватись під зареєстрованій на урядовому порталі петиції щодо відтермінування вступу в дію змін до правил ввезення гуманітарної допомоги та територію України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *