У ВІННИЦІ СТАРТУЄ “ТРАМВАЙНИЙ ТИЖДЕНЬ”

Афіша Вінниця

У місті Вінниця 22 жовтня стартує захід під назвою “Трамвайний тиждень”. Програма подій обіцяє багато цікавих заходів, основною темою яких є трамвай та його роль у житті міста. Основні активності включають в себе трамвайні екскурсії по місту, форум на тему “Громадський транспорт – туристична та історична складова міста”, а також виставку трамвайних вагонів, що обслуговували міські вулиці у різні періоди.

Ці екскурсії розкриють різноманітні теми та історії. Учасники повинні зареєструватися заздалегідь, оскільки кількість місць обмежена.

На 22 жовтня запланована екскурсія “10 років Музею вінницького трамвая”, де учасники дізнаються про історію створення музею, оглянуть його цінні експонати та відправляться на екскурсію містом на одному з музейних вагонів.

24 жовтня о 17:00 відбудеться вечірня екскурсія “Німецькі трамваї у Вінниці”, присвячена німецьким вагонам серій Lowa та Gotha, які експлуатувалися у місті. Учасники навіть матимуть змогу подорожувати на трамваї Gotha T57 1957 року.

25 жовтня о 17:00 запланована екскурсія “Чеська епоха”, де розповідатиметься про історію жовто-помаранчевих вагонів Tatra, які експлуатувалися у Вінниці. Початок екскурсії передбачений у музеї трамвая, де зберігаються експонати, пов’язані з епохою, коли в місті курсували чеські “Татри”.

26 жовтня о 17:00 запланована екскурсія “Вінницька Швейцарія”, присвячена новому етапу розвитку трамвайного руху в Місті ідей, від 2006 року, коли було підписано Меморандум з Швейцарською Конфедерацією щодо реалізації проєкту “Цюріхські трамваї для Вінниці”. Під час цієї екскурсії учасники дізнаються багато цікавого про трамваї Karpfen, Mirage та Tram 2000, а також побачать цікаві експонати в музеї і здійснять мандрівку містом в салоні першого вагона серії Tram 2000, випущеного у 1976 році.

27 жовтня з 9:00 до 17:00 відбудеться форум “Громадський транспорт – туристична та історична складова міста”. У рамках форуму передбачено дискусії та обговорення на теми, так і як представлення громадського транспорту як туристичної атракції, збереження історії громадського електричного транспорту у містах, транспортна урбаністика та інше.

У програмі форуму передбачено виступи цікавих лекторів. Зокрема, представник КП “Рівнеелектротранс” розповість про реставрацію найдавнішого діючого тролейбуса в Україні та одного з 17 тролейбусів Škoda 9Tr, які збереглися у світі як діючі музейні експонати.

Директор музею КП “Одесміськелектротранс” поділиться досвідом Одеси у створенні музею громадського транспорту, в якому зберігається унікальний відреставрований трамвайний вагон КТМ-1 зразка 1950 року, що має назву “Одеський КТМ”. Це один з двох таких вагонів, що залишилися у світі, і один із них перебуває саме в Одесі.

Представники місцевого музею вінницького трамвая представлять концепцію музею громадського транспорту у Вінниці.

Крім того, під час форуму планується презентація проєкту “Вінницька миля”, а також виступ представника АТ “Укрзалізниця” на тему туристичного потенціалу вузькоколійних залізниць в Україні.

Завершенням “Трамвайного тижня” стане виставка трамвайних вагонів різних епох, які рухалися по вулицях Вінниці протягом останнього століття. Ця виставка включатиме вагони від ретротрамвая до вагонів власної розробки КП “ВТК”, під брендом VinWay. Для дітей передбачено майстер-класи та конкурси зі смачними призами, а також інформаційні стенди про історію та сучасність трамваїв. У програмі також передбачено кілька екскурсій.

За анонсами та заходами «Трамвайного тижня» у Вінниці слідкуйте на сторінці VinnytsiaTramWeek у Фейсбук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *