МЕР ВІННИЦІ ЗАКЛИКАВ «ВИТРАТИТИ РАЗОМ» 20 МІЛЬЙОНІВ, ЙОМУ НАГАДАЛИ, ЩО ВІЙНА ЩЕ НЕ ЗАКІНЧИЛАСЬ

Війна Вінниця

15 вересня 2023 р. мер Вінниці Сергій Моргунов повідомив про початок голосування за проекти «Бюджету громадських ініціатив». Минулого року в зв’язку з війною цей конкурс і реалізація проектів-переможців були зупинені на невизначений термін. Далеко не всі вінничани однозначно сприйняли ініціативу мера реанімувати конкурс, багато хто вважає, що ресурси місцевих бюджетів перш за все треба використовувати на потреби ЗСУ задля Перемоги над російськими окупантами.

Запроваджене у Вінниці в 2016 р. партиципаторне бюджетування  або бюджет участі (у вінницькому варіанті «Бюджет громадських ініціатив») прийшло в Україну з Європи. У Брюсселях з Мюнхенами це називається новим форматом діалогу між владою і жителями, коли кожному мешканцю надається можливість брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через здійснення проектів для поліпшення населеного пункту.

Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської громади, як і у Європі, – це частина бюджету міста, її розмір щорічно визначається міськрадою при затвердженні бюджету громади на поточний рік.

Наприклад, в 2021 р. кошторис «Бюджету громадських ініціатив» складав 10 млн. грн., з яких 2 млн. грн. призначались для реалізації проектів на «приєднаних територіях» (в населених пунктах, що увійшли в склад Вінницької громади після адміністративно-територіальної реформи 2020 р.).

Але, враховуючи запроваджений в Україні воєнний стан рішенням виконкому міськради від 7 квітня 2022р., реалізація 23-ох проектів-переможців конкурсу 2021 р., які запланували здійснити у 2022 р., була перенесена на невизначений термін. Також було вирішено не проводити у 2022 р. конкурс проектів у рамках «Бюджету громадських ініціатив» для їх реалізації у 2023 р.,

Попри продовження на території України воєнного стану, фінансування «Бюджету громадських ініціатив» у Вінниці зняли з паузи, його брендували гаслом «Твій проект – це крок до Перемоги» та вдвічі збільшили кошторис – до 20 млн. грн.

Але повідомлення Вінницького міського голови Моргунова про старт нового конкурсного сезону і його заклик «витратити кошти місцевого бюджету разом» не усіма були сприйняті однозначно. Багато людей наголошують, що зараз головний проект – це підтримка ЗСУ, а вже після Перемоги можна буде іншими проектами опікуватись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *