РОЗГЛЯД ДОПОМОГИ УКРАЇНІ В КОНГРЕСІ США ПІДВІШЕНО ЯК МІНІМУМ ДО БЕРЕЗНЯ

Війна Світ Україна Шизофренія

Спікер Нижньої палати Конгресу США республіканець-трампіст Майк Джонсон розпустив конгресменів «на канікули» (працювати у своїх округах) до 28 лютого 2024 р. і залишив без розгляду схвалений Сенатом пакет допомоги Україні. У Білому домі Джонсона жорстко розкритикували.

Заступник речника Білого дому Ендрю Бейтс зазначив, що Джонсон скоротив робочий час і пішов на канікули «замість того, щоб покласти край шкоді, яку він завдає нашій національній безпеці».

«Кожен день, коли спікер Джонсон спричиняє погіршення нашої національної безпеки, Америка програє. І кожен день, коли він відкладає голосування, авторитет республіканців у Конгресі перед американським народом падає. Втеча на дострокові канікули лише погіршує обидві проблеми», – зауважив Бейтс.

Також Бейтс наголосив, що у Палаті представників зросла кількість демократів, оскільки на довиборах у Нью-Йорку переміг представник Демпартії Том Суоцці замість усунутого за шахрайство республіканця Джорджа Сантоса.

Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден також різко відреагував на канікули Палати представників без розгляду питання допомоги Україні.

«Нездатність підтримати Україну в цей критичний момент ніколи не буде забута», – написав президент США на своїй сторінці у мережі Х.

Довідка.

13 лютого 2024 р. Сенат США 70 голосами ухвалив двопартійний проект закону про фінансування, що передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та іншим країнам-союзникам без урахування заходів боротьби з імміграцією, при цьому 29 республіканців (більшість фракції) голосували проти.

Далі законопроект має бути схвалений Палатою представників і підписаний президентом США. Проте спікер Палати представників Майк Джонсон відмовився виносити його на голосування. До того ж заявив, що Палата представників «не піддасться тиску» і не прийме схвалений Сенатом законопроект. Зараз у Палаті обговорюються альтернативні варіанти, але очевидно, що найближчим часом вони навряд чи з’являться в оформленому вигляді.

А 1 березня 2024 р. настане загроза нового бюджетного шатдауну, і конгресмени займуться швидше за все не Україною, а саме цим питанням: або ухвалять основний бюджет США, або продовжать тимчасовий. Тобто раніше за перший тиждень березня до українського питання в Палаті представників навряд чи вже повернуться.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *