СЕНАТ США УХВАЛИВ ЗАКОН ПРО ДОПОМОГУ УКРАЇНІ, ДЖО БАЙДЕН НЕГАЙНО ЙОГО ПІДПИШЕ

Війна Світ Україна

Верхня палата Конгресу США 23 квітня 2024 р. ухвалила проект закону, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню разом з відповіддю на інші виклики національній безпеці США. Документ підтримала переважна більшість американських законодавців: за проект закону висловилися 79 сенаторів, 18 проголосували проти.

Голосування в верхній палаті ознаменувало завершення кількамісячного законодавчого протистояння в Конгресі США, під час якого противники допомоги Україні з республіканського табору блокували просування законопроекту. Нарешті, 20 квітня 2024 р. Палата представників США ухвалила масштабний пакет законопроектів щодо допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню, а також щодо відповіді на інші виклики національній безпеці Америки. Загальна сума передбачених асигнувань з іноземною допомогою становить 95 млрд. доларів США, у тому числі понад 60 млрд. доларів для України. Ухвала в Сенаті дозволить спрямувати законопроект про допомогу Україні на підпис президенту США, після чого він набуде чинності як закон.

Процедура розгляду й голосування у Сенаті законопроект про допомогу Україні могла знову опинитися під ризиком затягування. Зокрема, сенатор-республіканець Майк Лі, який неодноразово виступав проти допомоги Україні, цього разу також намагався завадити голосуванню. Важливим для законодавців у Сенаті також було визначитися з процедурою розгляду законопроекту, щоби уникнути 30-годинного періоду для дебатів перед основним голосуванням. У такому разі ухвалення законопроекту було би можливим щонайменше ввечері 24 квітня 2024 р.

Однак, була ще одна загроза, яка могла ще більше затримати погодження документа. Зокрема, незалежний сенатор Берні Сандерс напередодні заявив, що наполягає на внесенні двох поправок. Перша стосувалася встановлення обмежень для військової допомоги Ізраїлю. Інша передбачала відновлення фінансування Агентства ООН з питань палестинських біженців (UNRWA) для його роботи у секторі Гази. У разі ухвалення цих поправок Сенат мав би знову відправити документ на переголосування до Палати представників, яка перебуває на канікулах.

Втім, завдяки зусиллям лідера демократичної більшості Сенату Чака Шумера, цього всього вдалося уникнути.

Президент США Джо Байден привітав ухвалення Сенатом законопроекту із допомогою Україні, Ізраїлю й Тайваню та пообіцяв підписати закон негайно 24 квітня 2024 р.

«Сьогодні ввечері двопартійна більшість у Сенаті приєдналася до Палати представників, щоб відповісти на поклик історії в цей критичний переломний момент… Я підпишу цей законопроект і звернуся до американського народу, щойно він завтра дійде до мого столу, щоб ми могли почати відправлення зброї й техніки до України цього тижня», – наголошується в заяві Джо Байдена.

«Це необхідно терміново: для України, яка стикається з неослабними бомбардуваннями з боку Росії; для Ізраїлю, який тільки-но зіткнувся з безпрецедентними атаками з боку Ірану; для біженців і тих, хто постраждав від конфліктів і стихійних лих у всьому світі, в тому числі в Газі, Судані та Гаїті; і для наших партнерів, які прагнуть безпеки і стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні», – зазначив президент США.

Джо Байден також подякував лідеру демократичної більшості в Сенаті Чаку Шумеру, лідеру республіканської меншості Мітчу Макконнеллу та всім двопартійним законодавцям у Сенаті, які проголосували за цей законопроект.

«Цей надважливий закон зробить нашу країну і світ безпечнішими, оскільки ми підтримуємо наших друзів, які захищаються від терористів, таких як Хамас, і тиранів, таких як Путін», – наголосив Джо Байден.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *