ВИВЕЗЕНИЙ З МАРІУПОЛЯ ПІДЛІТОК, ЯКОМУ В РФ ВРУЧИЛИ ПОВІСТКУ, ПОПРОСИВ ЗЕЛЕНСЬКОГО ПОВЕРНУТИ ЙОГО ДОДОМУ (ВІДЕО)

Війна Зеленський Україна

17-річний українець Богдан Єрмохін, якого у 2022 р. російські військові незаконно вивезли з Маріуполя та помістили у російську родину під опіку, звернувся до Володимира Зеленського.

Звернення Єрмохіна оприлюднила його адвокатка Катерина Бобровська.

«Я, Богдан Єрмохін, я знаходжусь на території Росії та прошу вас, Володимире Олександровичу, допомогти мені повернутися додому», – каже хлопець на відео.

Адвокатка Бобровська також попросила президента проконтролювати повернення юнака до України.

За даними Бобровської, російська влада перешкоджає хлопцю повернутись в Україну. Нещодавно Богдан отримав повістку до військомату Московського регіону на 19 грудня 2023 р., через місяць після того, як він досягне повноліття.

Сироту Богдана Єрмохіна привезли до росії з Маріуполя. Він намагався втекти з підмосковної прийомної сім’ї — каже, що хоче додому, в Україну, де на нього чекає опікун — двоюрідна сестра. Але в апараті російського омбудсмена з прав дітей наполягають, що все це — підступи українських спецслужб, а насправді Богдан хоче жити в Росії. Військкомат уже надіслав підліткуповістку.

Батьків Богдан втратив, коли йому було вісім років. Як розповідає його адвокат Катерина Бобровська, двоюрідній сестрі Богдана — Валерії, яка цього року оформила опікунство, тоді було лише 16 років. Хлопчик спочатку ріс у дитбудинку, потім вступив до маріупольського училища, де за українськими законами його опікуном став директор училища. Після початку великої війни Богдан кілька днів жив у обложеному Маріуполі, а потім російські військові вивезли його спочатку до Донецька, потім до Підмосков’я.

Богдан Єрмохін входить до так званого маріупольського «Списку 31» — журналістам вдалося встановити прізвища деяких дітей з Маріуполя, які, як і Богдан, опинилися в росії. Чотири з них уже повернулися додому. Зокрема, завдяки українським волонтерам, які займаються відновленням документів дітей, розшукують опікунів, контактують з російськими чиновниками та домовляються про способи повернення.

Півроку переговорів із російською владою про Богдана закінчилися нічим, тому Катерина Бобровська зважилася оприлюднити наявну в неї інформацію.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *