ЗНИКЛА ТРЕТИНА ГУМАНІТАРКИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН

Війна Кримінал Україна

З початку 2023 р. з 9 тис. перевірених випадків переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу військових, у понад 3 тис. з них не підтверджено надходження до військових частин. Такі факти були виявлені внаслідок спільних перевірок Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби та Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України.

«Протягом 9 місяців 2023 р. за результатами спільних заходів перевірено понад 9 тис. фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу 200 військових частин. Встановлено понад 3 тис. випадків непідтвердження її надходження до військових частин», – повідомляє Держмитслужба.

Зазначається, що такі факти вдалося виявити завдяки введеному механізму спільного контролю над надходженням до військових частин гуманітарних вантажів. Він дав можливість оперативного обміну інформацією щодо підтвердження отримання військовими формуваннями таких товарів та виявлення ризикових митних оформлень.

Митники вже направили до правоохоронних органів 387 повідомлень про факти, що вказують на ознаки злочину. Також складено 320 протоколів щодо порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *