ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ РЕПРОДУКТИВНИХ КЛІТИН ВІЙСЬКОВИХ ПІСЛЯ ЇХНЬОЇ СМЕРТІ

Здоров'я Зеленський Медицина Україна

Законом передбачається, що у разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їхнє безоплатне зберігання здійснюватиметься протягом трьох років, а після закінчення цього строку подальше зберігання таких клітин може бути продовжене коштом іншої особи, визначеної у розпорядженні особи щодо власних репродуктивних клітин. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Також, згідно з законом, фізична особа, репродуктивні клітини якої зберігаються відповідно до законодавства, має право розпорядитися ними на випадок своєї смерті. У разі використання для зачаття дитини репродуктивних клітин особи, яка здійснила відповідне розпорядження на випадок своєї смерті, ця фізична особа визнається батьком або матір’ю народженої у такий спосіб дитини; Верховна Рада України на засіданні 7 лютого підтримала у цілому законопроєкт про збереження репродуктивних клітин військових після їхньої загибелі.

Їх зберігатимуть коштом держави упродовж 3 років із моменту смерті бійця. Після закінчення цього строку функцію можна продовжити власним коштом.

___________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *