ВІННИЦЬКИЙ СУД ЗАОЧНО АРЕШТУВАВ КОЛАБОРАНТКУ З ХЕРСОНЩИНИ, ЯКІЙ ЗАГРОЖУЄ 10 РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

Зрадники Кримінал

6 жовтня 2023 р. Вінницький міський суд заочно арештував Штанько Ларису Володимирівну, 13.01.1979 р. н., стосовно якої 21 лютого 2023 р. було відкрито кримінальне провадження за ч.5 ст. 111-1 КК України (Колабораційна діяльність).

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури, досудове розслідування карної справи здійснюється слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області. Колаборантці загрожує покарання у виді позбавлення волі до 10 років.

Як повідомляла Прес-служба Вінницької обласної прокуратури, після захоплення військами російської федерації навесні 2022 р. селища Велика Лепетиха на Херсонщині Лариса Штанько свідомо залишилася на окупованій території та добровільно погодилася на співпрацю з загарбниками.

Жінка надала згоду очолити створений окупантами псевдодержавний орган «Клієнтська служба Великолепетиського муніципального округу відділення фонду пенсійного і соціального страхування російської федерації по Херсонській області», на посаду керівника якого була «офіційно» призначена у січні 2023 р. 

На сьогодні підозрювана продовжує злочинну діяльність у незаконному органі влади на тимчасово окупованій території Херсонщини, здійснюючи, зокрема, керівництво діяльністю «служби», управління персоналом та взаємодію з іншими псевдоорганізаціями і т. зв. органами влади.

 5 липня 2023 р. Ларису Штанько було оголошено у державний, міждержавний та міжнародний розшук, здійснення якого доручено співробітникам 2 відділу КІБ ГВ ЗНД УСБУ у Вінницькій області.

21 вересня 2023 р. слідчим, за погодженням із прокурором, Ларисі Штанько було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

За інформацією «Ми вінничани», Лариса Штанько у вересні 2023 р. приймала безпосередню участь у псевдовибрах на окупованій території Херсонщини, балотуючись до незаконного органу влади від путінської партії «Єдина росія».

Лариса Штанько – зліва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *