ГОРОДКІВСЬКА ГОЛОВА ОЛЕНА РЕЗНІК ПОПОВНИЛА РЕЄСТР КОРУПЦІОНЕРІВ. ЩО ЗА ЛАШТУНКАМИ?

Аналітика Боротьба з корупцією

Прес-служба Вінницької обласної прокуратури повідомила про притягнення до адміністративної відповідальності за корупційними статтями голову однієї з сільських громад Тульчинського району, яка сприяла виділенню земельних ділянок чоловікові та сину.

Прокуратура у суді довела винуватість очильниці громади у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (Кодекс України про адміністративні правопорушення). Вона під час пленарного засідання сесії сільської ради, в умовах реального конфлікту інтересів, проголосувала за відведення двох земельних ділянок загальною площею 2 га у власність своєму чоловікові та сину для ведення особистого селянського господарства. 

«Рішенням суду її визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень та призначено штраф, законність якого підтверджена в апеляції. На сьогодні, з метою повернення земель у власність територіальної громади, прокуратурою заявлено позови про скасування рішень сільради та витребування земельних ділянок», – зазначила прес-служба Вінницької обласної прокуратури.

Деталі.

Черговим фігурантом Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, про що, звісно, прес-служба Вінницької обласної прокуратури не повідомляє, стала Олена Резнік, яка була обрана Городківським сільським головою Тульчинського району в 2020 р. До обрання вона керувала Городківським дошкільним навчальним закладом №3. Резнік балотувалась як самовисуванка і перемогла на виборах 8 конкурентів.

Олена Резнік порушила вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів на 17 сесії Городківської сільської ради 22 лютого 2022 р. під час голосування за відведення її чоловіку та сину земельних ділянок 1,3104 га та 0,6053 га.

Щоб не сталось порушення, Олені Резнік треба було заявити на сесії про суперечність між її повноваженнями, як суб’єкта влади, та приватним інтересом майнового характеру, і не брати участь у голосуванні. Але вона цього не зробила.

В суді, куди правоохоронці направили протокол про зафіксоване порушення, Резнік просила не притягати її до відповідальності, вказуючи, «що їй не було відомо про те, що 22. 02. 2022 р. на сесії будуть розглядатись питання щодо її рідних». Вона також зазначила, «що земельні ділянки обробляли її батьки і ці ділянки її син та чоловік обробляють з 2010 р.».

Але порушення є порушення, Крижопільського райсуд 20 червня 2023 р. визнав Олену Резнік винною, наклавши на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3400 грн., а Вінницький апеляційний суд 20 липня 2023 р. це рішення підтвердив, залишивши без задоволення скаргк, в якій порушниця просила постанову суду першої інстанції скасувати, а провадження у справі закрити у зв`язку з відсутністю в її діях події і складу правопорушення.

Як, відомо ст. 172-7 КУпАП відноситься до корупційних, тому Олена Мазур потрапила до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

До речі.

Напередодні великої війни голову Городківської громади Олену Рєзнік місцеві активісти нещадно критикували, звинувачуючи в зловживаннях з призначенням собі і керівникам адміністрації громади підвищених зарплат, премій та інших доплат. Голова громади начебто отримувала до 70000 грн. в місяць.

Влада виправдовувала витрати значної частини місцевого бюджету на свої зарплати тим, що закону цим не порушує, і що це колективне рішення.

Перед самою війною активісти знову почали критикувати голову. На цей раз за незаконне на їхню думку виділення землі родичам та наближеним. Навіть писали скарги у правоохоронні органи. Ще більше запитань до пані Олени виникло з початком війни. Люди і аноніми у соцмережевій спільноті «Городківська об’єднана громада. Важливий кожен житель!» почали дорікати голові, що вона разом із секретарем привласнює частину зібраної громадою гуманітарної допомоги для фронту та переселенців і не забезпечує належним чином хлопців з тероборони на блокпостах.

На ці та інші звинувачення відповіла вчитель Городківської СЗШ №2, член виконкому Городківської сільради Валентина Гижко у спільноті «Городківська територіальна громада» (вона ж є і адміністратором цієї спільноти):

В такому ж приблизно стилі «спілкування» між владою и деякими мешканцями Городківщини продовжується і дотепер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *