МАЙСТЕР-КЛАС ВІД СОКОЛОВОГО: ЯК ДОБИТИ РЕЙТИНГ ПАРТІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕДИЦИНИ

Аналітика Вінниця Медицина

25 вересня 2023 р. біля будівлі Вінницької облради працівники клінічного Центру інфекційних хвороб вимагали повернути на посаду керівника закладу Ігоря Матковського, звільненого три дня потому.

Клінічний Центр інфекційних хвороб знаходиться в підпорядкуванні Вінницької облради і звільнення Матковського відбулося за розпорядженням голови облради В’ячеслава Соколового.

Документ, що завізував Соколовий, має усі ознаки сумнівності. Причому настільки, що самим авторам довелося корегувати його майже одразу після підписання.

Аналогічним чином Соколовий повівся і з директоркою обласного клінічного реабілітаційного центру ветеранів війни та радіаційного захисту населення Світланою Голодюк. Реабілітаційний центр теж підпорядкований облраді, і за розпорядженням того ж Соколового 22 вересня 2023 р. Голодюк, як і Матковський, втратила посаду.

Візування документів про звільнення двох головних лікарів саме в п’ятницю, скоріш за все, було не випадковим. Два вихідні попереду – старий добрий прийом, аби ймовірні протести незгодних з небезперечними рішеннями «переварились у собі» і до понеділка, самі собою розсмоктались.

Але обурення медичної спільноти і небайдужої громадськості одразу ж виплеснулось в інформаційний простір, і само по собі не розсмокталось. Тим більш, на сторону звільнених головних лікарів і колективів медзакладів, виказавших підтримку своїм керівникам, стала Вінницька обласна військова адміністрація в особі Департаменту охорони здоров’я та реабілітації. А ще деякі депутати Верховної Ради від Вінниччини, зокрема Ірина Борзова, дружина керівника Вінницької ОВА.

Соколовому вже 25 вересня прийшлося «здавати взад». Як зазначили в Департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА, після розголошення сумнівних розпоряджень голови облради, з директоркою обласного реабілітаційний центру Світланою Голодюк контракт довелося подовжити.

Гарна міна при поганій грі – вочевидь не найсильніша сторона очільника Вінницької облради. Намагаючись зробити вигляд, що нічого неординарного не трапилось, Соколовий напоровся на безкомпромісну критику в соцмережах.

А в медичному департаменті Вінницької ОВА наголосили про наміри домогтися продовження контракту і для Ігоря Матковського, зазначивши його здобутки на чолі Центру інфекційних хвороб.

В свою чергу, працівники клінічного Центру інфекційних хвороб, вочевидь натхненні перемогою колег з реабілітаційного центру, о десятій ранку 25 вересня принесли до Вінницької облради зібрані за вихідні дні 150 підписів під вимогою залишити Ігоря Матковського на посаді (практично підписався весь трудовий колектив медзакладу).

Попри строкату біографію Матковського, на його підтримку висловились не лише підлеглі.

Відсутність будь-якої реакції з боку керівництва обласної ради на вимоги лікарів Центру інфекційних хвороб і вінничан, що співчувають медикам, стала причиною нових заклики до протестів.

Найпоширеніша версія щодо мотивів Соколового «обезголовити» підвідомчі медзаклади – зачистка керівних крісел для подальшого працевлаштування «своїх на 100%» протеже. Власне, поки голова облради ніяк не може спромогтись на якісь притомні пояснення, інших версій немає.

Але чим би Соколовий не керувався, дещо йому вдалось добре. Мало у кого виходило в очах вінничан так «приземлити» рейтинг партії Гройсмана, як це зробив ключовий партайгеносе «стратегів».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *