СКАНДАЛЬНЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ДВОХ ГОЛОВНИХ ЛІКАРІВ ВІННИЧЧИНИ: ІСТОРІЯ ХВОРОБИ

Аналітика Вінниця Медицина

Медична спільнота продовжує жваво обговорювати скандально-синхронне звільнення Ігоря Матковського та Світлани Голодюк, керівників, відповідно, КНП ВОР «Клінічний центр інфекційних хвороб» та КНП «Вінницький обласний клінічний медичний реабілітаційний центр ветеранів війни та радіаційного захисту населення». Двоє головних лікарів 22 вересня 2023 р. були звільнені розпорядженнями голови Вінницької облради Вячеслава Соколового (обидва медзаклади підпорядковані облраді).

Матковський своє звільнені пояснив закінченням контракту, а для Голодюк відставка, схоже, стала повною несподіванкою. Випускниця Коломийського медичного фахового коледжу та Вінницького медінституту ім. М. І. Пирогова родом з Івано-Франківщини, але Вінниця стала для неї другою Батьківщиною. В реабілітаційному центрі ветеранів війни та радіаційного захисту населення працює 15 років, а три роки потому його очолила.

На веб-сторінках обох медзакладів через декілька годин після звільнення керівників від імені колективів були опубліковані звернення з протестами проти рішення Соколового та вимоги пояснень.

Перша заступниця голови Вінницької обласної військової адміністрації Наталя Заболотна, схоже, теж була шокована новиною, і виказала підтримку медикам.

Непорозуміння Заболотної підтримала депутатка Верховної Ради від партії «Слуга Народу» за виборчим округом №14 (Вінницька область) Ірина Борзова.

Але категоричніше за всіх, здається, висловився відомий учасник громадсько-політичного життя Вінницької області Володимир Воловодюк, який налічив не двох, а трьох звільнених головних лікарів, маючи на увазі ще й керівника КНП «Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр» Пилипа Прудиуса, якого поки що залишили в статусі виконуючого обов’язки.

Що залишається за кадром, або строката біографія Ігоря Матковського.

56-річний випускник Вінницького медичного вишу ім. М. І. Пирогова Ігор Матковський в січні 2019 р. став фігурантом кримінальної справи і його спочатку підозрювали в скоєнні злочина, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо крупних розмірах або групою осіб). Але в обвинувачені, яке було скеровано до суду, Матковському інкримінували ч. 2 ст. 191, до якої додали ще й ч. 1 ст. 366 КК України (Службове підроблення).

Призначений в вересні 2006 р. на посаду головного лікаря КЗ «Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Матковський, за версією слідства, розтратив на користь третіх осіб бюджетні кошти, які були виділені на придбання автомобіля (мобільної, пересувної лабораторії) Ford Transit V363. В грудні 2018 р. автомобіль був куплений у київської фірми ТОВ ВТК «Сплайн» за 1,48 млн. грн., – дорожче його ринкової ціни на 184, 3 тис. грн.

Розгляд звинувачення щодо Ігоря Матковського продовжується в Вінницькому райсуді декілька років, чергове засідання призначене на листопад 2023 р.

Поки справа розглядається в суді, Ігор Матковський в 2020 р. у зв’язку з закінченням терміну дії контракту за рішенням Вінницької облради був звільнений з посади головного лікаря КЗ «Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом», а потім знову призначений за підсумками конкурсу на заміщення керівної вакансій. В червні 2021 р. президент України Володимир Зеленський з нагоди Дня медичного працівника удостоїв Ігоря Матковського званням «Заслужений лікар України», але вже як головного лікаря КНП ВОР «Клінічний центр інфекційних хвороб» (таку нову назву отримав колишній обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом).

В 2010 р. Матковський безуспішно балотувався до Вінницької облради 6-го скликання від маргінальної партії «Інформаційна Україна», він є співзасновником вінницької громадської організації «Громадський центр «Форум».

1 thought on “СКАНДАЛЬНЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ДВОХ ГОЛОВНИХ ЛІКАРІВ ВІННИЧЧИНИ: ІСТОРІЯ ХВОРОБИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *