Після звільнення на початку серпня 2023 р. Олександра Бутовича, вакансія прокурора Вінницької області декілька місяців залишалась незайманою. І ось 30 жовтня колективу Вінницької обласної прокуратури представили нового керівника – Олексія Химченка. Відповідним чином обновилася і інформація на офіційному сайті прокуратури.
Хто він такий новий прокурор?
Як і у кожного прокурора, у Химченка дві біографії – офіційна і неофіційна.
Офіційна біографія
Народився Химченко Олексій Сергійович 4 вересня 1985 р.
У 2007 р. закінчив Одеську національну юридичну академію і розпочав роботу в органах прокуратури на посаді слідчого прокуратури Приморського району Одеси. Потім працював помічником та заступником прокурора Приморського району Одеси, керівником Одеської місцевої прокуратури № 3, прокурором Одеської місцевої прокуратури № 2, керівником Київської місцевої прокуратури № 7 та Шевченківської окружної прокуратури Києва, заступником керівника Одеської обласної прокуратури. 28 вересня 2021 р. був призначений на посаду першого заступника керівника Одеської обласної прокуратури.
Дружина прокурора Ірина Химченко – підприємець, вона керівник і власник двох одеських приватних підприємств «Старемісто» та «Аргент 2009» (діяльність ресторанів та кафе). Також Ірину Хімченко зареєстровано як ФОП (основний вид діяльності — роздрібна торгівля одягом у магазинах). Подружжя Химченків має доньку та сина.
Неофіційна біографія
До призначення першим заступником прокурора Одещини Химченко якийсь час працював у статусі в. о. керівника Одеської обласної прокуратури. І запам’ятався тим, що у серпні 2021 р. випросив у місцевих депутатів збільшення фінансування прокуратури у рамках програми «Безпечна Одещина» з 1,3 млн. грн. до 6,7 млн. грн., тобто на 5,4 млн. грн. Ці гроші планували направити на ремонт будівлі на Дерибасівській, 4 та на закупівлю нових меблів.
Також Химченко запам’ятався своїми сумнівно задекларованими доходами. Зокрема, збудував собі дачу (268 кв. м) у селі Молодіжне Одеської області на орендованій землі (256 кв. м). Крім того, Химченко зазначає, що заробляє на здачі в оренду свого майна, якого саме – не уточнює, але рахунок таких доходів іде на сотні тисяч гривень. Також Олексій мав квартиру в 113 кв. м в Одесі. У 2016 році Хімченко пересувався на Toyota Prado, а його дружина — на BMW MINI.
Химченка відносять до умовної «групи сірьожи-підрахуя-Ківалова».
Починаючи з 2014 р., громадські діячи звинувачували Химченка в переслідуванні проукраїнських активістів.
«… саме цей Химченко, відпустив сепара з гранатою за «не недостатністю доказів», саме він порушував усі справи проти патріотів, які з тих чи інших причин піддавалися переслідуванню, саме він відзначився у всіх рішеннях щодо рейдерських захоплень. При чому тут Ківалов? Хімченко – Пімонов – Ківалов, саме у Хімченка на контролі справа по нашим патріотам, запровадженим в сепарські мережі, саме у нього на контролі справа за студентами «юрки», які написали заяву про залучення студентів до виборних процесів та агітації», – писав громадський діяч Руслан Форостяк.
Крім того, у мережі виявлено свідчення того, як Химченко торгував кримінальними справами, продаючи їх по 10-20 тис. доларів США. «Пам’ятаю 2017 рік, вечерю з працівниками Одеської Приморської Прокуратури #3, також розказані ними неймовірні історії про те, як Олексій Химченко, на той момент голова ТОВ прокуратура #3 «малював» щомісяця від 5 до 8 шт кримінальних справ з кваліфікацією по ст. КК 296 ч. 4. на більш-менш забезпечених жителів міста Одеса. Певна річ, згодом ці справи методично «зникали», то згоряючи, то таємниче губляючись після отримання від 10 до 20 тисяч доларів у «світлі руки» Олексія Хімченка через відповідального помічника прокурора», – повідомляв одесит Максим Віталійович.
Корида
Гаразд, одеських активістів можна віднести до недоброзичливців прокурора з відповідним відношенням до їх дописів. Але ж куди подіти справжній бенефіс прокурора Химченка, влаштований минулого року в самий розпал війни?!
20 травня 2022 р., коли окупаційна армія росії ще не полишила намірів захопити Одесу, щоб відрізати Україну від Чорного моря і завдавала по «перлині біля моря» перманентні масовані ракетний удари дронами-камікадзе та крилатими ракетами, Олексій Химченко відкрив другий фронт прямо на одній із центральних вулиць міста, влаштувавши бійку. Водій прокурора не поділив дороги з одеситом Володимиром Дмитровим. Прокурор не вигадав нічого кращого, ніж «вирішити питання» за допомогою кулаків. Химченко в соцмережах полюбляє публикувати фотографії, де він у кімоно на фоні плакатів «Академії дзюдо». Але попри захоплення бойовими мистецтвами Хімченко бій програв. У результаті опонент прокурора сів у машину і поїхав, а водій Химченко дістав вогнепальну зброю і вистрілив у машину, що їде. На щастя, він ні в кого не влучив.
Пізніше натовкший пику Хімченку Володимир Дмитров опинився у слідчому ізоляторі, а прокурор та його водій, відкривший вогонь на вулиці, стали постраждалими.
Прокурор скаржився, що тілесні ушкодження призвели до контузії орбіти лівого ока важкого ступеня у вигляді переломів нижньої та медіальної стінок орбіти зі зміщенням уламків, рани верхньої повіки та брови зліва, ерозії рогівки, субконюктивального крововиливу лівого ока, що відноситься до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості.
20 грудня 2022 р. суд визнав Дмитрова винним та встановив йому випробувальний термін два роки. Також він має перерахувати 50 тис. грн. на спеціальний рахунок для збирання коштів для підтримки ЗСУ.
Діям Химченка не було надано ніякої оцінки, адже саме прокурор спровокував конфліктну ситуацію, коли перебуваючи при виконанні свої службових обов’язків, попросив водія службового автомобіля прокуратури «Hyundai Sonata» обігнати та в подальшому зупинити автомобіль марки «ВMW E 60/523I» під керуванням Дмитрова з метою, як вказано у вироку суду, недопущення подальшого порушення ним правил дорожнього руху та створення аварійної ситуації на дорозі.
Прокурор при виконанні своїх службових обов’язків відповідно до ст. 19 Конституції України має діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. В той же час, не існує жодного закону, який дозволяє прокурору при виконанні своїх службових обов’язків виконувати функції поліціанта, а саме надавати розпорядження обганяти та зупиняти автомобіль на дорозі, навіть якщо цей автомобіль та його водій скоїли правопорушення.
1 thought on “ВІННИЧЧИНА ТЕПЕР З ПРОКУРОРОМ, ВІН ДЗЮДОЇСТ ТА ПОЛЮБЛЯЄ ПРИДОРОЖНІ МОРДОБОЇ”