ЧОМУ МОРГУНІВСЬКИЙ «ЯШКА ШУСТРИЙ» ДОСІ НЕ У БУЦЕГАРНІ

Боротьба з корупцією Будівництво Вінниця Кримінал

У грудні 2023 р. виповнилося два роки з дня відкриття кримінальної справи за фактом зловживання владою посадовцями Вінницької міськради, які без законних підстав затверджували ліцензійні документи на будівництво у Вінниці. По цій справі досі ніхто не притягнутий до відповідальності, навіть, більше, – досі нікому не повідомлено про підозру. Усі фігуранти справи продовжують обіймати посади, на яких проявили себе справжніми «майстрами» конвертації владних повноважень у незаконне збагачення.

В першу чергу це стосується директора Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міськради Якова Маховського, чию «наколядовану» нерухомість детективи Державного бюро розслідувань (ДБР) третій рік ніяк не можуть облікувати.

Якщо вірити слідчим ДБР, під крилом у мера Вінниці Сергія Моргунова діє організоване злочинне угрупування. Починаючи з 2018 р., чиновники міськради всупереч вимогам законодавства погоджували дозволи на будівництво в межах рекреаційних, санітарно-захисних зон та прибережних смуг. Йдеться про 25 об’єктів житлового та комерційного призначення. Крім того, посадовці мерії протиправно вилучали землі із фонду територіальної громади, до того ж часто робили це за заниженими цінами.

Дослівно діяння міських посадовців слідчі кваліфікують так: «Службові особи Департаменту архітектури та містобудування, Департаменту архітектурно будівельного контролю, Департаменту земельних ресурсів Вінницької міської ради, Державної інспекції архітектури та містобудування, зловживаючи владою та службовим становищем, всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди третіми особами – юридичними особами, які виступають забудовниками територій міста Вінниці, у т.ч. розташованих у санітарних зонах та прибережних захисних смугах, не вжили належних заходів реагування та державного нагляду (контролю) на порушення вимог законодавства у сфері містобудування забудовниками та погодили дозвільні документи на будівництво ряду об`єктів за відсутності правових підстав, чим завдали істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам».

В той же час, ДБР не поспішає «брати під білі руки» вінницького «Яшку Шустрого» разом з подільниками. Не поспішає від слова «зовсім». Кримінальне провадження щодо зловживання владою і незаконного збагачення чиновників мерії (ч. 2 ст. 364 та ст. 368-5 КК України) було відкрито 13 грудня 2021 р. Лише у серпні 2022 р., тобто через 9 місяців, ДБРівці спромоглися провести обшуки у відповідних департаментах міськради. А ще через майже півтора року детективи ДБР нарешті подбали про дозвіл на проведення огляду елітного таунхаусу площею 117,6 кв. метрів у вінницькому житловому комплексі «Санні Вілідж» на вулиці Синьоводська, 9-Г та земельної ділянки за цією ж адресою площею у три сотки.

За даними слідчих, і таунхаус, і земля на якій він розташований, перебувають у власності Наталії Маховської. Вона – мама директора Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міськради Якова Маховського.

Взагалі, Яша маму любить. Тому записує на неї усю нажиту непосильною працею нерухомість.

Крім придбаного у серпні 2021 р. таунхаусу із землею Наталія Маховська має у власності:

  • два машиномісця у Вінниці в житловому комплексі «Авалон 5», кожен площею 12,5 кв. метрів;
  • земельну ділянку площею у 10 соток в елітному садовому кооперативі «Над Бугом» (передмісті Вінниці), куплену у лютому 2020 р.;
  • придбану в липні 2019 р. квартиру у Вінниці площею 63,8 кв. метрів по вулиці Заболотного, 6;
  • квартиру в житловому комплексі «Файна Таун» у Києві на вулиці Салютна, 2-Б.

За інформацією ДБР, ще одну куплену в серпні 2021 р. квартиру площею 87,8 кв. метрів у вінницькому житловому комплексі «Avalon 5» мама «подарувала» Якову Маховському.

Також слідчі ДБР з’ясували, що Наталія Маховська у період з 7 грудня 2018 р. по 29 липня 2022 р. (за три з половиною роки) набула права власності на майнові активи об’єкти нерухомості на загальну суму понад 13 млн. грн., хоч її офіційний дохід за період з 1 січня 2005 р. по 31 червня 2022 р. становив 1 650 660 гривень. За результатами перевірок ДБР, загальна вартість активів, які набув Яків Маховський у власність, в тому числі у власність своїх близьких родичів матері, брата, дружини, склала понад 15 млн. грн.

Причому, усе цю калькуляцію детективи ДБР виявили ще два роки потому. І два роки тільки переписують її з одного слідчого документа в інший. Тобто рух начебто є, а прогресу немає. В такому режимі розслідування може тривати бозна скільки років.

А тим часом на землі, протиправно вилученої із фонду Вінницької громади, в рекреаційних, санітарно-захисних зонах та прибережних смугах, де погоджування забудови відбувалось всупереч вимогам законодавства, продовжується або вже завершилося будівництво. І жоден «Яшка Шустрий» при цьому не постраждав. І, мабуть, не постраждає…

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

1 thought on “ЧОМУ МОРГУНІВСЬКИЙ «ЯШКА ШУСТРИЙ» ДОСІ НЕ У БУЦЕГАРНІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *