ОГОЛОШЕНО У РОЗШУК ЕКС-НАРДЕПА ВІД ВІННИЧЧИНИ, НА ЯКОМУ ПРОБИ НІДЕ СТАВИТИ

Боротьба з корупцією Вінничина Кримінал Суд

САП та НАБУ за рішенням ВАКС оголосили колишнього нардепа з Вінниччини від «Блоку Петра Порошенка» Руслана Демчака у розшук. Про це повідомила прес-служба НАБУ.

У листопаді 2014 р., здобувши перемогу на парламентських виборах у 18 виборчому окрузі Вінницької області, уродженець Липовця Руслан Демчак став депутатом Верховної Ради і обійняв посаду заступника голови Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності.

«Національне антикорупційне бюро України розшукує підозрюваного у кримінальному провадженні № 52024000000000164 від 08.04.2024, а саме Демчака Руслана Євгенійовича за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки)», – зазначається у повідомленні НАБУ.

За інформацією «Ми Вінничани», Руслан Демчак не з’явився для вручення повідомлення про підозру. За версією слідства, він отримував компенсацію за оренду житла в Києві, хоча мав приватний будинок в Крюківщині, що під Києвом. Цей будинок був оформлений на його батька, проте ним користувався сам депутат. На думку НАБУ і САП, екс-нардеп незаконно отримав близько 225 тис. грн. компенсації. Про підозру Демчаку повідомили заочно, оскільки місце його перебування не встановлено.

Раніше Офіс генерального повідомив ексдепутату Демчаку про підозру за допомогу в маніпулюваннях на фондовій біржі та легалізацію майна, отриманого злочинним шляхом. За даними слідства, народний депутат України, обіймаючи посаду заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності за попередньою змовою із директорами двох приватних підприємств виступив пособником у маніпулюванні на фондовій біржі учасникам фондового ринку. Такі дії, за версією слідства, призвели до отримання депутатом незаконного інвестиційного прибутку у розмірі 20 млн. грн. Крім того, колишній нардеп підозрюється у вчиненні фінансових операцій з коштами, одержаними злочинним шляхом, та дії, спрямовані на приховання та маскування незаконного їх походження в особливо великих розмірах.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *