ПОЛКОВНИК ЗСУ ВКРАВ МІЛЬЙОНИ НА ПРОДУКТАХ ДЛЯ АРМІЇ: ВІННИЦЬКИЙ СЛІД

Боротьба з корупцією Вінничина ЗСУ Кримінал

Про нові подробиці розкрадань на харчах для Міноборони під час російського військового вторгнення в Україну повідомляє видання «Наші гроші».

З матеріалів кримінального провадження, які цитують «Наші гроші», слідує, що Державне бюро розслідувань (ДБР) і прокуратура вважають організатором схеми начальника Центрального управління продовольчого забезпечення тилу Командування сил логістики ЗСУ полковника Олександра Козловського. Досудове розслідування встановило, що приблизно на початку 2022 р. Козловський та його підлеглий начальник відділу забезпечення організували злочинну групу. До злочинної групи ввійшли тесть і теща Козловського, а також фірма, директором якої був службовець одного з військових складів на Вінниччині. Ще одна фірма, задіяна в оборудках, також «прописалась» у Вінниці.

Схема розкрадання

Військовослужбовцям ЗСУ у 2022-2023 рр. поставляли харчі фірми «Армісет», «Ректан», «Архімагір», «Ресурс-Сервіс КМ», «Військсервіс-Волонтер» (монополіст на харчових підрядах Міноборони в 2017-2019 рр.). Але по документам записували прийомку більшої кількості, ніж опинялось на складах. А коли фірмачі привозили неякісні продукти – їх прикривали від скарг солдатів.

Зрештою фірмачі перерахували родичам Козловського понад 170 млн. грн. А дружина, тесть і теща полковника зняли мільйони у банкоматах Хмельницького. На ці гроші Козловський купив квартиру в Києві площею 158,4 кв. метрів, автомобіль «Тойоту» доньці, а влітку 2023 р. придбав 47 земельних ділянок на території Київської, Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Житомирської, Полтавської областей загальною вартістю 7,71 млн. грн., а права власності зареєстрував на тещу і тестя. І навіть хотів купити… протезний завод в Хмельницькому на аукціоні Фонду держмайна. Але в останній момент слідчі зупинили оборудку – наклали арешт на завод, щоб його не купили на крадені гроші.

До чого тут Вінниччина?

Щодо купленої Олександром Козловським квартири у Києві, у матеріалах слідства зазначається: полковником ймовірно придбав квартиру у столиці по вул. Композитора Мейтуса, 4-а у березні 2023 р. за 5,85 млн. грн. (оціночна вартість 8,34 млн. грн.). В цій квартирі він зараз і проживає. Квартиру оздоблюють меблями, що купують за гроші з банківської картки тестя Козловського. При цьому слідчі відмічають, що «з метою маскування джерела грошей», квартиру оформлено на такого собі Червінського В.В., який служить на продовольчому складі Сил логістики у Вінницькій області. За даними слідства, офіційно Червінський з 1999 по 2023 рр. заробив лише 1,95 млн. грн.

Також серед фірм, які в матеріалах слідства фігурують в оборудках полковника Козловського, привертає увагу ТОВ «Ресурс-Сервіс КМ». Фірма у 2020 р. фігурувала в журналістських розслідуваннях щодо фактичного викрадення у держави 305 млн. кубометрів газу . Не маючи ліцензії на перевезення чи реалізацію газу (основним видом діяльності фірма зазначала постачання готових страв), ТОВ «Ресурс-Сервіс КМ» примудрилося придбати у фіктивної фірми майже 72 млн. кубометрів газу. До цього «Ресурс-Сервіс КМ» регулярно вигравала багатомільйонні тендери на закупівлю продуктів харчування для ЗСУ. А ще – була фігурантом багатьох проваджень, зокрема підозрювалась у відмиванні грошей та розкраданні 300 млн. грн. при наданні послуг харчування для дітей-чорнобильців.

Директором ТОВ «Ресурс-Сервіс КМ» значився Олександр Ганжа, зареєстрований в анексованому Криму, а кінцевим бенефіціаром значилася Лілія Сапожнік, зареєстрована в окупованому Донецьку. Місцем реєстрації компанії значився Мінський масив у Києві, але журналісти за адресою фірми нікого не знайшли – ані самої фірми, ані когось з її працівників.

Нещодавно фірма «перепрописалась» у Вінниця, по вул. Архітектора Артинова, 46. За цією адресою загалом зареєстровано 39 юросіб. З березня 2023 р. керівником, а ще раніше власником фірми став громадянин Узбекистану Баходіржон Тешабоєв. Цей же мешканець сонячної Фергани, зокрема, має безпосереднє відношення до ТОВ «Інститут когнітивного моделювання» скандального блогера та псевдо-психолога Спартака Субботи.

«Інститут когнітивного моделювання» який через його засновників був пов’язаний з одіозним забудовником і нардепом від проросійської «ОПЗЖ» Вадимом Столаром, очільницею «Слуги народу» Оленою Шуляк та екс-міністром культури Олександром Ткаченком. За часів Петра Порошенка майбутні співзасновники «Інституту когнітивного моделювання» відверто працювали на Юрія Бойка та Сергія Льовочкіна, а після перемоги Володимира Зеленського переключилися на обслуговування уряду Олексія Гончарука.

«Інститут когнітивного моделювання», за словами його представників, продовжує працювати з урядом Дениса Шмигаля та окремими міністерствами. Партія «Слуга народу» була для ТОВ «Інститут когнітивного моделювання» ключовим донором, який давав 80% річного доходу. За 2020 р. так званий «інститут» отримав 6 млн. грн., з них майже 5 млн – від «слуг».

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

1 thought on “ПОЛКОВНИК ЗСУ ВКРАВ МІЛЬЙОНИ НА ПРОДУКТАХ ДЛЯ АРМІЇ: ВІННИЦЬКИЙ СЛІД

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *