ПОЛКОВНИК КОЗЛОВСЬКИЙ І ЙОГО «ВІННИЦЬКІ УЗБЕКИ»: ЗАТРИМАЛИ ЕКС-ВИСОКОПОСАДОВЦЯ ЗСУ З ПРОДОВОЛЬЧОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТИЛУ

Боротьба з корупцією Вінниця ЗСУ Кримінал

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) разом з Офісом генпрокурора заявили про викриття на незаконному збагаченні колишнього начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Командування Сил логістики Збройних сил України.

У повідомленні правоохоронців не вказано ім’я військового, але джерела ресурсу «Ми Вінничани» вказують, що йдеться про Олександра Козловського.

За даними слідства, чиновник у 2022-2023 рр. набув необґрунтованих активів на суму майже 58 млн. грн. Зокрема йдеться про автомобіль «Toyota», квартиру в Києві, 53 земельні ділянки на території України та інше майно.

Крім того, підконтрольні посадовцю підприємства придбали склад площею 2000 кв. метрів та єдиний майновий комплекс експериментального протезно-ортопедичного підприємства.

Сума незаконно набутих коштів більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи, – зазначають в Офісі генпрокурора.

Підозрюваного у незаконному збагачені Козловського затримали. Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та проводиться обшук за місцем проживання екс-посадовця. За інформацією Офісу генпрокурора, на незаконно набуті ним активи судом накладено арешт.

Як вже раніше вже повідомляли «Ми Вінничани», полковник Олександр Козловський разом із дружиною та її батьками провернули оборудку на закупівлі продуктових наборів для військових частин чотирьох областей України. Для цього вони створили кілька підприємств, через які постачали продукти харчування для військових за завищеними цінами. Різницю, за даними слідства, поклали собі в кишені.

Також «Ми Вінничани» звертали увагу на те, що в оборудках полковника Козловського, фігурують і фірми з «пропискою» у Вінниці. Зокрема, ТОВ «Ресурс-Сервіс КМ». Фірма у 2020 р. фігурувала в журналістських розслідуваннях щодо фактичного викрадення у держави 305 млн. кубометрів газу. До цього «Ресурс-Сервіс КМ» регулярно вигравала багатомільйонні тендери на закупівлю продуктів харчування для ЗСУ. А ще – була фігурантом багатьох проваджень, зокрема підозрювалась у відмиванні грошей та розкраданні 300 млн. грн. при наданні послуг харчування для дітей-чорнобильців.

Директором ТОВ «Ресурс-Сервіс КМ» значився Олександр Ганжа, зареєстрований в анексованому Криму, а кінцевим бенефіціаром значилася Лілія Сапожнік, зареєстрована в окупованому Донецьку. Місцем реєстрації компанії значився Мінський масив у Києві, але журналісти за адресою фірми нікого не знайшли – ані самої фірми, ані когось з її працівників. Нещодавно фірма «перепрописалась» у Вінниця, по вул. Архітектора Артинова, 46. За цією адресою загалом зареєстровано 39 юросіб. З березня 2023 р. керівником, а ще раніше власником фірми став громадянин Узбекистану Баходіржон Тешабоєв. Цей же мешканець сонячної Фергани, зокрема, має безпосереднє відношення до ТОВ «Інститут когнітивного моделювання» скандального блогера та псевдо-психолога  Спартака Субботи.

Про подробиці «харчової» справи Козловського у січні 2024 р. також писало видання «Наші гроші».

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *