У ВІННИЦІ ВІДБУВСЯ МЕМОРІАЛЬНИЙ ЛИЦАРСЬКИЙ ТУРНІР

Вінниця Вічна пам'ять Суспільство

21-22 жовтня 2023 р. у Вінниці відбувся шостий меморіальний лицарський турнір пам’яті Героя Небесної сотні Максима Шимка. Лицарський турнір розпочався з покладання квітів до Дерева Свободи на майдані Небесної сотні і до пам’ятного знаку полеглим у російсько-українській війні Захисникам України біля краєзнавчого музею.

Турнір репрезентував дві локації. На площі Шевченка біля центрального входу до краєзнавчого музею проходив благодійний ярмарок, де школярі та викладачі закладів освіти пропонували підтримати ЗСУ, купивши виготовлену власноруч випічку, поробки і т. і.

А власне  сам лицарський турнір відбувся на «ристалищі» за будівлею краєзнавчого музею, де лицарі та лицарки з Києва, Харкова, Одеси, Миколаєва, Ужгорода, Івано-Франківська, Житомира та Вінниці зі щитами та мечами змагались у двобіях.

Організатори турніру напередодні зазначали: «Попри те, що в Україні триває жорстока війна, ми усе ж 21 жовтня, у день народження Героя Небесної Сотні Максима Шимка, проводимо традиційний лицарський турнір. Зважаючи на обставини, формат заходу дещо інший. Незмінним залишиться головне: вшанування пам’яті Максима Шимка та всіх героїв, що загинули за Україну, а також лицарські поєдинки і середньовічна атмосфера».

Але проведення турніру не усіма вінничанами було підтримано. Так, на порталі міськради 19 жовтня з’явилось декілька звернень до Вінницького міського голови від батьків загиблих воїнів ЗСУ про перенесення лицарського турніру, який було названо «розважальним заходом», в інше місце.

Довідка.

Турнірні лицарські змагання пам’яті Максима Шимка проходять у Вінниці декілька років.

Максим Шимко був вінницьким істориком-реконструктором, він Герой Небесної Сотні. 20 лютого 2014 р. під час Революції Гідності, він загинув від кулі снайпера на вулиці Інститутській у Києві. На той момент йому було 34 роки. Ховали Максима як лицаря – до труни поклали шолом, меч, щит, предмети історичного одягу, прапор України.У 2018 році експерти встановили, що автомат, з якої випустили кулю, належав беркутівцю Сергію Зінченку. Максим Шимко удостоєний звання Героя України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *