УЧНІ ВІННИЦЬКОГО ЛІЦЕЮ №27 ПОКОРИЛИ НІМЕЧЧИНУ

Культура Вінниця Освіта

Ліцей №27 єдиний у Вінниці, що асоційований з ЮНЕСКО, відзначається своєю міжнародною співпрацею. Учні отримали неповторну можливість взяти участь у освітньому проекті та відвідати Німеччину завдяки співпраці з цією міжнародною організацією.

Ліцей №27 увійшов до складу Координаційної Ради представників Мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні 14 грудня 2023 року. Цьому передувала важка праця ліцейської спільноти, яка активно взаємодіяла з навчальними закладами Європи та світу, розвиваючи дитячу дипломатію.

Учні ліцею відвідали містечко Текленбург у Німеччині, де протягом трьох тижнів вони обмінювалися досвідом і співпрацювали з німецькими школярами асоційованої школи ЮНЕСКО Graf-Adolf Gymnasium. Під час візиту вони брали участь у різноманітних заходах, від уроків та гуртків до постановок театральних вистав та кулінарних занять.

Важливою частиною обміну стали спільні уроки хореографії, під час яких учні навчили німецьких друзів українських народних танців. Результатом цієї взаємодії стало те, що учні Graf-Adolf Gymnasium зараз вміло виконують українські танці, такі як “гопаки”, “підскоки” та “голубці”.

Директор ліцею №27, Олексій Терновой, підкреслив, що завдяки спільним активностям учні не лише краще познайомилися один з одним, а й вдосконалили навички комунікації англійською та німецькою мовами. Деякі з учнів навіть мали можливість вивчати німецьку мову вперше, а також вчили німецьких школярів української мови.

Поїздка до Німеччини також була можливістю для учнів ліцею поглибити свої знання про культуру та традиції країни. Вони відвідали визначні місця Берліна, середньовічні містечка та насолоджувалися красою природи. Учні готували українські страви, виконували колядки та щедрівки, спілкувалися з місцевими жителями та долучались до різноманітних культурних подій.

Заключною подією була прощальна вечірка, під час якої учні виконали гімн українських січових стрільців “Ой у лузі червона калина” на трьох мовах: українській, німецькій та англійській. Також було посаджено дерево миру, яке стало символом невимовної дружби та співпраці між учнями обох шкіл.

Учениця 10-А класу, Юлія Москалик, відзначила, що співпраця з ЮНЕСКО розширює їхні знання про інші культури та мови, а подорож до Німеччини надала можливість вивчати систему навчання за кордоном і обмінюватися досвідом з учнями інших країн.

Учениця 11-Б класу, Домініка Лютюк, висловила вдячність Національним комісіям у справах ЮНЕСКО ФР та України, а також директору ліцею №27, Олексію Андрійовичу Терновому, за можливість розвитку, подорожей та відпочинку від повсякденних атмосферних турбот. Учениця Домініка Лютюк підкреслила, що ця подорож стала невимірним досвідом, дозволяючи їм відволіктися від важливих подій в Україні та насолодитися спокійним життям.

Завуч з виховної роботи ліцею, Богдана Лютюк, відзначила, що ліцей №27 відрізняється благодійністю, високими досягненнями в навчанні та спорті, а також міжнародною діяльністю. Школа пишається своєю родиною, яка завжди вибирає шлях досягнення кращого та постійного пошуку найкращих освітянських ідей.

Учениця 11-Б класу, Домініка Лютюк, висловила подяку Національним комісіям ЮНЕСКО ФРН та України, а також директору ліцею №27 за можливість розвиватися та вивчати культури та мови інших країн. Вона підкреслила, що ця подорож була неймовірним досвідом для них у спілкуванні зі світом та обміні знань та дружби.

Заключаючи свій вражаючий звіт про подорож, учні ліцею №27 висловили надію, що співпраця з ЮНЕСКО та подібні міжнародні ініціативи продовжать надавати їм можливості вивчати світ і збагачувати свій досвід.

Ця історія ліцею №27 відображає не лише активну участь учнів у міжнародних освітніх проектах, але й найкращі традиції міжнародної співпраці та обміну культурним досвідом.

___________________________________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *