У ВЕРХОВНІЙ РАДІ ПРОВАЛИЛИ НЕГАЙНЕ ВІДКРИТТЯ РЕЄСТРУ Е-ДЕКЛАРАЦІЙ ДЛЯ ЧИНОВНИКІВ. ЯК ГОЛОСУВАЛИ ДЕПУТАТИ ВІННИЧИНИ?

Загальна тема Боротьба з корупцією Україна

Електронне декларування для чиновників буде відновлене, проте правка необхідна для відкриття декларацій не набрала голосів.

5. 09. 2023 р. у другому читанні та в цілому депутати Верховної Ради проголосували за проект Закону № 9534 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану». Він передбачає закритість реєстру декларацій ще на один рік. Крім того, радники Офісу президента можуть не подавати декларації, а військові, особи рядового і начальницького складу, поліцейські – будуть подавати їх тільки протягом 90 днів з дня визначення дати завершення бойових дій.

Голова антикорупційного комітету парламенту Анастасія Радіна пропонувала на голосування правку №371 про негайне відкриття реєстру, проте правка не набрала достатню кількість голосів – усього 199 за необхідної кількості 226 («Слуга народу» – 117, «Європейська солідарність» – 22, «Батьківщина» – 5, «Платформа за життя та мир» – 15, «За майбутнє» – 8, «Голос» – 17, «Довіра» – 7, «Відновлення України» – 1, позафракційні – 7).

Електронне декларування – один з важливих кроків антикорупційної реформи України після Революції Гідності. Але у перші тижні повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну обов’язкове подання е-декларацій було призупинене.

Відновлення електронного декларування є вимогою європейської та євроатлантичної інтеграції України. Ще в січні 2023 р. посли країн G7 та ЄС виступили за якнайшвидше відновлення е-декларування та фінансового звітування політичних партій. У меморандумі з МВФ за програмою розширеного фінансування EFF ухвалення закону про відновлення декларування є структурним маяком із терміном виконання наприкінці липня 2023 р.

«Не впевнений, що це зарахують як виконання одного з структурних маяків МВФ (хоча вже дедлайн 1 серпня ми пропустили)», – прокоментував провальне голосування за негайне відкриття реєстру е-декларацій депутат Верховної Ради Ярослав Железняк.

За словами першого заступника голови Комітету з питань антикорупційної політики Ярослава Юрчишина, депутати очевидно бояться наважитись показати свої статки, набуті за час повномасштабної війни.

«Більшість аргументів за закритий реєстр – це маніпуляція, мета якої – відтягнути якомога далі момент, коли доведеться звітувати за відпустки в Дубаї і нові маєтки на Печерську», – вважає Юрчишин.

Депутати Верховної Ради від Вінниччини в основному голосували за негайне відкриття реєстру е-декларацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *