КЕРІВНИКИ ДЕРЖАВНОГО АГРОПІДПРИЄМСТВА “КОРДЕЛІВСЬКЕ” НАСХЕМАТОЗИЛИ ПОНАД 5 МІЛЬЙОНІВ

Вінничина Кримінал Прокуратура

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури виконувачу обов’язків директора, інженеру та бухгалтеру державного підприємства на Вінниччині повідомлено про підозру у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненої повторно організованою групою, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах (ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України). Повідомляє прес-служба Вінницької обласної прокуратури.

За даними слідства, службові особи одного з державних підприємств Національної академії аграрних наук України, з корисливих мотивів, зловживаючи службовим становищем, вчинили розтрату майна підприємства. Спільники протягом 2023 року здійснювали реалізацію зернових (пшениця, соняшник, кукурудза) за цінами, значно нижчими за середньоринкові, вузькому колу «зацікавлених» покупців.

Унаслідок злочинних дій вказаних осіб державному підприємству завдано збитків на суму понад 5 млн грн.

Фігурантам повідомлено про підозру та до суду скеровано клопотання про відсторонення їх від займаних посад і застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Зазначені злочини караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими СУ ГУНП у Вінницькій області за оперативного супроводу Управління СБУ у Вінницькій області.

За інформацією «Ми Вінничани», мова йде про державне підприємство «Дослідне господарство «Корделівське» інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України» (ДП «ДГ «Корделівське» ІК НААН»; село Корделівка Вінницького району), яке має на праві постійного користування 5 земельних ділянок з цільовим призначенням «Для дослідних і навчальних цілей» загальною площею 494 га.
За версією слідчих, керівний склад ДП «ДГ «Корделівське» ІК НААН», а саме директор Костянтин Шевченко, минулий директор (перебував на посаді директора до 04. 09. 2023 р., наразі займає посаду інженера) Олександр Браніцький, головний бухгалтер Наталія Косьмінська, змовившись із приватними суб`єктами господарської діяльності, зокрема з Олександром Плахотнюком, власником селянського фермерського господарства «Іванна» та ТОВ «Агробуд Поділля» (село Стара Прилука Вінницького району), привласнили частину зібраного врожаю ДП «ДГ «Корделівське» ІК НААН». На підставі фіктивних договорів про відповідальне зберігання, частину зібраної сільськогосподарської продукції з полів ДП «ДГ «Корделівське» ІК НААН» перевезли на зберігання до складських приміщень агрофірм Олександра Плахотнюка, звідки пшеницю, соняшник і кукурудзу реалізовували «мимо каси» ДП «ДГ «Корделівське» ІК НААН».

_____________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *