На Вінниччині «по хитрому» ліквідували МСЕК

Вінничина Здоров'я

20 грудня 2024 року на позачерговій сесії Вінницької облради було ухвалене рішення про реорганізацію підпорядкованих облраді комунальних установ. Юридичні особи Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та комунальної установи «Вінницький обласний центр технічного та фінансового нагляду за діяльністю закладів охорони здоров’я» будуть припинені шляхом приєднання до комунальної установи «Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики Вінницької області».

Раніше у облраді обговорювався подібний проект рішення про ліквідацію обласного МСЕК, однак профільна комісія його не погодила.

Довідка

Як відомо, зміни в системі визначення інвалідності в Україні набудуть чинності з 1 січня 2025 року. У всій країні, включно з Вінницькою областю, функції МСЕК замінять експертні команди, що прийматимуть рішення про встановлення інвалідності.

Організація експертних команд у Вінницькій області: Міністерство охорони здоров’я визначило медичні заклади, де працюватимуть експертні команди. Загалом в Україні створено 1348 команд, з них 32 діятимуть у Вінницькій області. Вони сформовані за спеціалізаціями: хірургія, травматологія, кардіоневрологія, психіатрія тощо.

Розподіл команд у лікарнях Вінницької області:

  • Психіатричні: 2 команди — Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. Ющенка.
  • Кардіоневрологічні: 2 команди — Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології.
  • Загально-хірургічні: 3 команди — Вінницька міська лікарня №1; 2 команди — Гайсинська ЦРЛ; 1 команда — Тульчинська ЦРЛ; 3 команди — Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування; 2 команди — Бершадська окружна лікарня; 3 команди — Козятинська ЦРЛ.
  • Травматологічні: 2 команди — Жмеринська ЦРЛ; 2 команди — Тульчинська ЦРЛ; 2 команди — Хмільницька ЦРЛ.
  • Фтизіатричні: 2 команди — Вінницький обласний фтизіопульмонологічний центр.
  • Загальні: 2 команди — Хмільницька ЦРЛ.

Контактні дані лікарів та детальна інформація про команди повинні бути доступними на інформаційних ресурсах лікарень.

19 грудня 2024 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому закон щодо реформування МСЕК і впровадження оцінювання повсякденного функціонування.

Закон передбачає ліквідацію медико-соціальної експертизи для дорослих та запровадження, як анонсувалось, людиноцентричної моделі оцінювання повсякденного функціонування, яке будуть проводити експертні команди лікарів-практиків. І з січня 2025 року саме експертні команди будуть встановлювати інвалідність замість застарілих, корумпованих МСЕК. Загалом Законом вносяться зміни до 32 кодексів та законів України, що на думку авторів закону дозволить запровадити систему, яка не лише визначає статус інвалідності, але насамперед орієнтована на реабілітацію та повернення людини до активного суспільного життя. 

Також анонсовані такі ключові зміни у встановленні інвалідності з 2025 року:

  • Оцінка функціонування: Статус інвалідності базуватиметься на оцінюванні повсякденного функціонування людини, тобто впливу травми чи хвороби на її діяльність.
  • Спрощення процесу: Виключено ЛКК, скорочено терміни очікування для певних станів, обмежено кількість направлень на дообстеження.
  • Об’єктивність: Запроваджено чіткі критерії направлення на оцінювання та проведення засідань дистанційно.
  • Цифровізація: Весь процес оцінювання фіксуватиметься в електронній системі, а дані пацієнтів і лікарів будуть приховані до моменту засідання для мінімізації корупційних ризиків.
  • Центр оскарження: Створено Центр оцінювання для розгляду апеляційних заяв, що складатиметься з медичних фахівців з різних закладів країни.

Документи для осіб із безстроковим статусом інвалідності залишатимуться чинними. Для тих, чий повторний огляд припадає на час впровадження нової системи, термін подовжується на 6 місяців. Усі виплати, пільги, соціальні послуги та відстрочки будуть збережені.

1 thought on “На Вінниччині «по хитрому» ліквідували МСЕК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *