ПОСАДОВЦІВ ВІННИЦЬКОГО ТЦК БУДУТЬ СУДИТИ, ЗА ОТРИМАННЯ ХАБАРІВ ВІД УХИЛЯНТІВ

Вінничина Боротьба з корупцією Кримінал
  •  Працівники ДБР повідомляють, що завершили розслідування щодо співробітників Вінницького об’єднаного міського ТЦК та СП.
  •  Створив організовану злочинну групу офіцер відділення призову ТЦК, до неї увійшли 2 члени військово-лікарської комісії та один цивільний. Саме останній підшуковував бажаючих уникнути призову та отримував гроші від клієнтів. Чоловікам ставили вигадані діагнози, що давало можливість одержати довідку про непридатність та виїхати за кордон. «Прибуток» учасники групи ділили між собою.
  •  Вартість однієї довідки становила $4000. Діяли зловмисники щонайменше з липня 2023 року до їх викриття правоохоронцями наприкінці вересня.
  • Крім того, у ході розслідування встановлено, що офіцер за $1500 виключав замовників з електронної системи обліку чоловіків, яким видана повістка і які зобов’язані з’явитися у ТЦК для проходження медкомісії. Офіцер власноруч видаляв «потрібних» людей з бази, при цьому офіційно не маючи до неї відповідного доступу.

За інформацією «Ми Вінничани», лідером «організованої злочинної групи», про яку йдеться у повідомленні ДБР, був уродженець с. Скоморохи Бучацького району Тернопільської області Юрій Черевко, офіцер з відділення рекрутингу Вінницького об’єднаного міського ТЦК та СП.

У лютому 2023 р. Юрія Черевка співробітники ДБР начебто вже затримували на хабарі 10 тисяч доларів США, але доля того кримінального провадження не відома. В подальшому Юрій Черевко був виведений зі штату ТЦК і зарахований у розпорядження командувача військ оперативного командування Сухопутних військ ЗСУ, що не завадило йому разом з вінницькими лікарями організувати нову «схему» ухилення військовозобов`язаних від мобілізації та організацію їх переправлення через держкордон.

Також до групи Черевка входив Олег Машталяр, уродженець смт. Муровані Курилівці Могилів-Подільського району Вінницької області, працюючий лікарем-травматологом у КНП «Вінницька міська клінічна лікарня № 1».

Олега Машталяра теж вже ловили на хабарі. У листопаді 2018 р. він був затриманий правоохоронцями після одержання неправомірної вигоди в сумі 4000 доларів США за сприяння в отримання пенсійного посвідчення по інвалідності III групи загального захворювання без строку дії. 14 червня 2019 р. вироком Вінницького міського суду була затверджена угода про визнання винуватості між прокурором Генпрокуратури та Олегом Машталяром про визнання останнім вини вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди) і він був покараний штрафом у розмірі 17 тис. грн.

_____________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *