ГЕРОЙ «СПРАВИ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ»: ПІШОВ У ВІДСТАВКУ СУДДЯ КЛАПОУЩАК, БРЕХАВШИЙ В ДЕКЛАРАЦІЇ

Вінниця Аналітика Боротьба з корупцією Суд

У жовтні всі засідання Вищої ради правосуддя закінчувалися тим, що кількість суддів скорочувалася хоча б на одного. Не став виключенням і день 24 жовтня 2023 р., коли, скориставшись правом на відставку, звільнилися ще три судді, які працювали у місцевих судах. Серед них і Клапоущак Сергій Юрійович з Вінницького міського суду, який покинув насиджене місце не з доброї волі.

Суддя Клапоущак звільнився після того, як 18 вересня 2023 р. Вища кваліфікаційна комісія суддів України, розглядаючи повідомлення щодо інформації, яка може свідчити про недостовірність (у тому числі неповноту) тверджень та відомостей, указаних суддями у декларації доброчесності та декларації родинних зав’язків, визнала підтвердженою інформацію про недостовірність тверджень, указаних суддею у декларації доброчесності судді за 2016 р. та звернулась до Вищої ради правосуддя стосовно притягнення судді до дисциплінарної відповідальності в порядку, передбаченому ст. 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Раніше Вища рада правосуддя визнавала що суддя Клапоущак не гребував порушенням норм процесуального права під час розгляду судових справ, але в зв’язку з тим що це «не було наслідком його умислу, недбалості або неналежного ставлення до службових обов’язків», притягати до відповідальності його не стали.

Крім того, суддя Клапоущак герой публікацій «Ми Вінничани».

Зокрема, весною 2023 р. громадська організація «Ліга справедливості» розкрила масштабну аферу патрульної поліції. Схема відома багатьом українцям, фіксація швидкісного режиму на прилади TruCam. Під час розслідування виявилось, що усі прилади TruCam, які використовуються патрульною поліцією є не опломбовані. Тоді Вінницький міський суд та Сьомий апеляційний адміністративний суд стали на захист патрульної поліції. І так завзято захищали, що не тільки проігнорували усі докази незаконної діяльності поліціантів, а ще й проігнорували судову практику при розгляді ідентичних справ.

Серед захисників поліціантів був і суддя Сергій Клапоущак.

Тепер йому доведеться їздити за кермом без суддівської мантії і, думається, вже скоро він  і сам повною мірою зможе оцінити незаконні поліцейські методи фіксації швидкості руху.

1 thought on “ГЕРОЙ «СПРАВИ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ»: ПІШОВ У ВІДСТАВКУ СУДДЯ КЛАПОУЩАК, БРЕХАВШИЙ В ДЕКЛАРАЦІЇ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *