ВІННИЦЬКІ СУДИ – КОРУМПОВАНІ КЛАНИ ЧИНОВНИКІВ ТА ПРОВЛАДНОЇ ЗГРАЇ

Загальна тема Боротьба з корупцією Війна

Якої справедливості можна чекати від місцевих суддів, якщо всі вони служать системі? Зазначимо, не справедливості та закону, а саме владній системі, яка вже 18 років вказує суддям, хто поганий, а хто хороший, хто винний, а хто ні.

Якщо Ви неугодні правлячій еліті Гройсмана-Моргунова, закони України на території міста Вінниця та Вінницької області не діють. Вже багато років Ліга Справедливості протистоїть системі у Вінниці та веде систематичну боротьбу з місцевим мафіозним кланом.

Судова влада — незалежна і самостійна гілка державної влади. Її завдання забезпечити законність і справедливість у суспільстві, щоб кожен громадянин відчув себе у безпеці та рівності перед законом. Більша частина суддів продала свою совість в угоду забезпеченого життя. Їм міська влада щедро виділяє земельні ділянки, забезпечує спеціальні умови для бізнесу їх сімей та друзів. Тобто, суддя що живе на трудові доходи скоріше виключення, ніж правило.

ГО «Ліга справедливості України» в багаторічній боротьбі з кланом вінницької “еліти” домоглася зняття з посади головного пропагандиста області Світлани Василюк. Вона майже 20 років очолювала обласний департамент інформаційної політики Вінницької державної адміністрації. Вінницький міський суд очолює Анна Гайду, дочка Світлани Василюк. Це одна з причин, чому ГО Ліга справедливості України дуже важко домогтися справедливого законного рішення у Вінницькому міському суді. Та інші суди перейняли бізнес-модель вінницького міського суду, і діють за наступним принципом: своїм все, іншим закон. Звісно така “справедливість” не благодійна.

Цього разу зганьбився Сьомий апеляційний адміністративний суд. Цей суд виконує роль другої інстанції, коли після програшу у міському суді сторона справи йде шукати справедливість у апеляції.

Весною 2023 року “Ліга справедливості” розкрила масштабну аферу патрульної поліції України. Схема відома багатьом українцям, фіксація швидкісного режиму на прилади TruCam. Під час розслідування виявилось, що усі прилади TruCam, які використовуються патрульною поліцією України є не опломбовані. У офіційному листі на інформаційний запит Патрульна поліція України підтверджує це та зізнається, пломбування не передбачено технічною документацією. Іншими словами прилади TruCam вважаються не повіреними, а дані отримані з цього приладу є незаконними і не можуть бути належними доказами у притягненні будь-якого водія до відповідальності. Чому поліція не спромоглася за багато років ці прилади опломбувати та зробити TruCam законним приладом, ми відповіді не отримали. Припускаємо, що це один із способів патрульної поліції проводити махінації у сфері контролю дорожнього руху та заробляти на необізнаних водіях.

Обидві судові інстанції, Вінницький міський суд та Сьомий апеляційний адміністративний суд, завзято захищали патрульну поліцію. Так захищали, що проігнорували усі докази незаконної діяльності ППУ. Не стало завадою винесення незаконного рішення, навіть судова практика, в якій обидва суди мусили визнати незаконну дію патрульної поліції в ідентичний справі у 2019 році.

Суддя Вінницького міського суду Клапоущак Сергій Юрійович ще на першому засіданні обмовився: “справу у патрульної поліції вам не виграти”. Якщо на міський суд надії не було, то Сьомий апеляційний адміністративний суд нас здивував. Більш цинічного відношення до доказів ми не бачили. На факт існування рішень по аналогічних справах кількарічної давності, суддя відповідав – тоді було так, а тепер інакше. Що змінилося за 3 роки, суддя не повідомила.

Героями історії стали судді 7ААС: Біла Людмила Михайлівна (головуюча на судовому засіданні), Гонтарук Віктор Миколайович, Матохнюк Дмитро Борисович. Останній щей продемонстрував найвищий пілотаж у “глибокому пізнанні” правил дорожнього руху.

Цього разу наші герої-судді захистили честь та гідність системи, патрульна поліція може надалі чинити беззаконня на дорогах.

У 2021 році Голова цього ж суду Кузьмишин Віталій Миколайович вже захищав честь та гідність Вінницької міської ради, так захищав, що не побачив очевидних доказів протиправних дій у земельній справі. Ця судова справа і досі чекає виконання рішення вінницькою міською радою з 2020 року.

Своїми діями, вони ще більше укорінили наші переконання – судова система України – догниває. Лише повне перезавантаження судової системи, комплексна судова реформа може змінити ситуцію. До тих пір українці будуть відчувати себе беззахисними перед системою, не зможуть отримати доступ до якісного правосуддя, 62 стаття Конституції України так і залишиться формальною і не діючою. Якщо система сказала: “ти винний”, можливості оскаржити у громадянина немає.

1 thought on “ВІННИЦЬКІ СУДИ – КОРУМПОВАНІ КЛАНИ ЧИНОВНИКІВ ТА ПРОВЛАДНОЇ ЗГРАЇ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *