Звільнення очільників Вінницького обласного клінічного медичного реабілітаційного центру ветеранів війни та радіаційного захисту населення Світлани Голодюк та Клінічного центру інфекційних хвороб Ігоря Матковського сколихнуло інформаційний простір та громадскість.
Завдяки широкому розголосу Світлані Голодюк продовжили контракт. А працівники Клінічного центру інфекційних хвороб разом з вінничанами, яких до них приєднюється все більше, продовжують пікети біля облради та флешмоби в соцмережах з вимогами повернути посаду Матковському.
На фоні суспільного резонансу дуже красномовним виглядає мовчання носіїв мандатів представницької влади. Депутати Вінницької обласної та Вінницької міської рад наче води в рот понабирали. Попри очевидне: напруження виникло виключно через те, що голова Вінницької облради В’ячеслав Соколовий, чим би він не керувався, перебрав на себе функції колективного органу і почав одноосібно та на свій розсуд приймати рішення.
Знайшовся лише один депутат, який публічно та відкрито розклав усю ситуацію по юридичним «поличкам» і зробив невтішний висновок: рішення від імені облради приймає навіть не депутатська монобільшість, яку утворила партія «Українська стратегія Гройсмана», а обмежене коло осіб.

Депутат Вінницької облради Євгеній Шаповалов (партія «Слуга народу») на своїй сторінці у Фейсбуці позначив власну позицію щодо ситуації із звільненням головних лікарів.
«Уважно спостерігаю за ситуацією із одноосібним звільненням головою обласної Ради керівників медичних закладів. Навіть під час воєнного стану механізм вирішення кадрових питань в обласних закладах охорони здоров’я має бути наступним : подання кандидатур Департаментом охорони здоров’я ОВА як органом управління – їх розгляд на постійній комісії облради з питань охорони здоров’я – подальше голосування депутатів у сесійній залі. Так, без конкурсу, але не без процедур», – зазначив Шаповалов.
За словами депутата, відповідний алгоритм дій відповідав і букві і духу Закону, було б політичним компромісом, досягнутим в легальний спосіб. Воєнний стан не відміняє повноважень депутатів.
На думку Шаповалова, склалося так, що депутати не були залученими до прийняття рішень, але понесли репутаційні втрати через одноосібне вирішення кадрових питань головою
«Особисто не бажаю, щоб дії окремих осіб впливали на репутацію усієї інституції загалом», – наголосив він.
Депутат повідомив, що направив депутатське звернення до Вінницької обласної прокуратури, щоб отримати оцінку законності та можливих правових наслідків розпоряджень, якими звільнялись та призначались керівники обласних закладів охорони здоров’я впродовж воєнного стану. А також звернувся до заступника голови постійної комісії облради з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики Романа Квітка з пропозицією на наступному засіданні розглянути, оцінити та надати висновки і рекомендації щодо п’яти пунктів діяльності обларади в період воєнного стану.
Чому важливо, аби обласна рада залишалась «найважливішим представницьким органом регіону», а не перетворилась на «невпливовий додаток до Вінницької міськради», Євгеній Шаповалов аргументував наступним чином.

Також депутат ввважає ситуацію, що склалась, індикатором системної відсутності сталої комунікації між керівництвом обласної ради та депутатським корпусом. Консультації з депутатами стосовно важливих рішень не відбуваються, засідання більшості постійних комісій є суто формальними заходами, а «реальні рішення приймаються навіть не монобільшістю Української стратегії Гройсмана, а невеликим колом осіб».
«Але все це тимчасово», – впевнений Євгеній Шаповалов.