ОБЛИЧЧЯ ЗРАДИ: ВІН ЖАДАВ ВІД РОСІЯН НОВИХ РАКЕТНИХ УДАРІВ ПО ВІННИЦІ (фото із суду)

Вінниця Зрадники Суд

У Вінницькому міському суді почався розгляд обвинувачення у держаній зраді вінничанина.

Володимира Калачика СБУ затримала в середині червня 2023 р. За тиждень до цього він справив тридцятиріччя. Калачик працював комірником ТОВ «Інженерно-технічний центр «Енергооблік», а у вільний від роботи час готував ракетні удари російських ракет по Вінниці.

Володимир Калачик підтримував збройну агресію рф проти України. Через свої проросійські погляди потрапив у поле зору ФСБ і був дистанційно завербований для проведення розвідувально-підривної діяльності. Власне, він добровільно взяв на себе обов`язок збору відомостей стосовно підрозділів та техніки ЗСУ у Вінниці, а також об`єктів критичної та цивільної інфраструктури.

Для виконання завдань ФСБ Калачик щоденно обходив вулиці Вінниці і приховано фіксував місця базування та переміщення Сил оборони. Згідно з «інструкцією» російської спецслужби він мав переправляти розвідінформацію у вигляді електронних карт і фотографій.

Насамперед комірник Калачик намагався виявити локації з найбільшим зосередженням військової техніки та важкого озброєння підрозділів ЗСУ, які готуються до можливого перекидання на фронт, розвідував місцевість навколо промислових об’єктів для визначення рівня їхньої охорони і присутності там воєнізованої охорони.

За допомогою інтернет-месенджеру «Телеграм» Калачик «підказував» кремлівським кураторам «пріоритетність» об’єктів для повітряних ударів із використанням крилатих або балістичних ракет і дронів-камікадзе.

Співробітники СБУ затримали агента ФСБ саме під час виконання ворожого завдання. На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили Володимиру Калачику про підозру за ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Після затримання Володимиру Калачику був обраний запобіжний захід у вигляді арешту без можливості внесення застави, з тих пір він знаходиться у СІЗО ДУ «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)». Незважаючи на більш ніж переконливу доказову базу, зібрану слідчими СБУ, Володимир Калачик свою вину визнавати відмовляється.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *