У ВІННИЦЬКІЙ ВИПРАВНЇЙ КОЛОНІЇ ВСЕ СТАБІЛЬНО: ЗЕКИ ВИДУРЮЮТЬ У ЛЮДЕЙ ГРОШІ, А ОХОРОНЦІ – ЗНОВУ НЕ В КУРСІ

Вінниця Вінничина Кримінал Суд

Зеки-шахраї з вінницької колонії повідомляли людям, що з їх банківської картки нібито намагаються несанкціоновано зняти грошові кошти шляхом розрахунку в інтернет-магазині Rozetka. У підсумку люди віддавали свої гроші злочинцям.

Уродженець міста Шепетівка Хмельницької області Іван Ткачук, який в листопаді 2021 р. відбував покарання у державній установі «Вінницька виправна колонія №86», став організатором і керівником злочинної групи. Він потоваришував з трьома ув’язненими-вінничанами Олегом Драчем з Іллінців, Дмитром Гавриловим з Вінниці та Русланом Лукашуком з Хмільника, яким запропонував співучасть у виманюванні грошей.

Ткачук розробив план, згідно з яким він і його подільники, підбираючи цифри номерів телефонів, телефонували потерпілим і представлялись працівниками служби безпеки «ПриватБанку» або працівниками служби гарячої лінії «ПриватБанку» з вигаданими іменами. Зеки повідомляли людям, що з їх банківської картки нібито намагаються несанкціоновано зняти гроші шляхом розрахунку в інтернет-магазині «Rozetka», а для уникнення вказаного, потрібно підійти до термінала (банкомату) та виконати певні дії.

Для того, щоб у потерпілих не виникало ніяких сумнівів, після дзвінка фейкового працівника служби безпеки «ПриватБанку», шахраї пропонували звернутись на гарячу лінію «ПриватБанку» за номером 3700, та одразу перетелефоновували з іншого номеру та вже спілкувалися від імені служби підтримки (гарячої лінії) «ПриватБанку».

Далі задіювали такі способи заволодіння грошовими коштами потерпілих:

  • Перший варіант — зняття жертвою шахрайства готівкових коштів та перерахуванням їх на вказаний шахраями номер мобільного телефону, таким чином під приводом скасування перерахунку грошових коштів з банківського рахунку потерпілих виманювалась конфіденційна інформація, а саме номер банківської картки, термін її дії та СVV-код.
  • Другий варіант — отримані дані потерпілого (всі дані банківської картки) вводили на відкритій вкладці сайту Parimatch та запрошували код, який приходив на мобільний телефон потерпілого. Після того, як потерпілий повідомляв код, зловмисники вводили його на сайті та грошові кошти знімались з його мобільного телефону та переходили на електронний гаманець сайту Parimatch, після чого їх частково можна було вивести на картковий рахунок. Або перераховували кошти з картки потерпілого на номер мобільного телефону шахраїв чи інших осіб, які мали до цього відношення, оскільки потім їх можна було використовувати для розрахунку на різних інтернет-платформах.
  • Третій варіант — перерахунок коштів на електронні гаманці шахраїв.

Правоохоронці довели кілька епізодів, під час яких зловмисники ошукали принаймні шість людей на суму понад 50 000 грн. Вінницький міськсуд 21 лютого 2024 р. засудив всіх чотирьох за шахрайство, крадіжки та несанкційоване втручання в роботу інформаційно-комунікаційних систем, призначивши покарання трьом подільникам по п’ять років ув’язнення, а вінничанину Дмитру Гаврилову – сім років тюрми.

Але після викриття шахраїв залишилось питання, яке виникає не вперше. У кожного з засуджених було по два мобільних телефони, які вони не мали права мати у колонії. Зеків, відбиваючих ув’язнення у державній установі Вінницька виправна колонія (№86), із завидною регулярністю ловлять на шахрайстві. Але працівники і охоронці колонії в жодній кримінальній справі не фігурують, – мовляв, вони не в курсі, що їх підопічні мають заборонені телефони, які використовують для виманювання у людей грошей. Як-то кажуть, переказ свіжий, але віриться насилу.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *