МІНЕНЕРГО, ОЧОЛЮВАНЕ КРЕАТУРОЮ РЕЗИДЕНТА ФСБ, ЗВИНУВАТИЛО БРИТАНСЬКУ FINANCIAL TIMES У РОБОТІ НА РОСІЮ

Війна Економіка Україна

Міністерство енергетики стверджує, що стаття британської газети Financial Times із назвою «Росія знищила понад половину енергетики України» містить ознаки інформаційно-психологічної операції, має маніпулятивний характер та просуває наративи ворога. Про це йдеться у заяві міністерства.

«У статті використовуються посилання на анонімні джерела в українському уряді. Це ставить під сумнів достовірність наданої інформації, адже вона не підтверджена офіційними джерелами. Аудиторія має розуміти, що посилання на анонімні джерела без конкретних підтверджень не є надійною інформацією, а висновки можуть бути маніпулятивними», – зазначили у Міненерго.

Так, неназваний представник української влади у публікації газети Financial Times стверджує: «Ми повинні готуватися до життя в холоді і темряві». У Міненерго кажуть, що таке твердження «спрямоване на поширення страху та паніки серед населення».

Також Міненерго назвало «відвертою брехнею і маніпуляцією» те, що у статті констатується, що 31 травня було ухвалено рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення у два рази. Наголошується, що розмір тарифу збільшився на 63% і «є велика різниця» між 60 та 100%.

«Щоб надати матеріалу видимість достовірності, у статті змішуються правдиві і фальшиві дані та містяться апелювання до емоцій читача», – заявило міністерство.

За даними Міненерго, наразі в українському інфопросторі значно збільшилася кількість інформаційних вкидів, пов’язаних з темою енергетики, які мають ознаки ІПСО і спрямовані на створення соціальної напруги, залякування українців і формування недовіри до дій влади.

В опублікованій 5 червня 2024 р. статті Financial Times йшлося про те, що з початку повномасштабного вторгнення росії Україна втратила більше половини своїх генеруючих потужностей і зараз їх обсяг складає менше 20 ГВт. Також зазначалося, що удари росії по енергосистемі України, ймовірно, призведуть до того, що українцям доведеться жити в холоді й темряві протягом наступної зими. Financial Times, зокрема, навела слова керівника відділу енергетичних та кліматичних досліджень Київської школи економіки Бориса Додонова. «Якщо не буде вжито жодних заходів, згідно з нашим моделюванням, то, ймовірно, у січні населення матиме лише від двох до чотирьох годин електроенергії», – сказав Додонов.

До речі.

Міністерство енергетики України з весни 2021 г. очолює колишній віце-президент «Енергоатому», якого в енергетичній галузі тільки лінивий напряму не називає людиною екс-нардепа Андрія Деркача, який після початку війни втік в росію, після чого йому в Україні було висунуто звинувачення у держзраді – за даними НАБУ, він упродовж 2019-2022 рр. одержав щонайменше 567 тис. доларів США від правоохоронних і розвідувальних органів рф за підривну діяльність проти України.

Про зв’язки Галущенка із Деркачем було безліч публікацій і розслідуваннь, щоб переконатись у цьому достатньо просто погуглити – «Watchdogs-Енергоатом».

Юрист за освітою Герман Галущенко встиг попрацювати у прокуратурі, в Міністерстві юстиції, і в тому ж таки «Енергоатомі» – ще за часів Януковича, коли компанію очолював Микита Константінов, також людина Деркача. Галущенко – все життя на державній службі, але встиг побудувати собі шикарний маєток під Києвом у Великій Салтанівці. Будинок площею 300 кв. метрів, велика земельна ділянка, басейн. Коштувати такий будинок може від двохсот до п’ятисот тисяч доларів. Словом, працюючи на державу Герман Галущенко явно непогано збагатився.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *