ОЛІГАРХ АХМЕТОВ ЗАМІСТЬ ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕНЕРГЕТИКИ ІНВЕСТУЄ У ПОЛЬЩУ

Війна Економіка Світ Україна

Енергохолдинг ДТЕК, який належить олігарху Рінату Ахметову, через свою дочірню компанію DRI, орієнтовану на країни Євросоюзу, уклав угоду з польською компанією Columbus Energy щодо будівництва системи накопичення енергії 133 МВт на півдні Польщі.

«27 березня DRI підписала остаточну зобов’язуючу угоду про купівлю-продаж акцій з польською компанією Columbus Energy, яка дасть їй право побудувати акумуляторне сховище потужністю 133 МВт на півдні Польщі за умови отримання дозволів», – наголошується у релізі ДТЕК.

ДТЕК зазначає, що це найбільший проект системи накопичення енергії (СНЕ) у Польщі, а угода є його першою великою інфраструктурною інвестицією в цю країну та ключовим елементом у плані компанії зі створення панєвропейської енергосистеми, яка об’єднує Україну та Євросоюз. У ДТЕК своєю метою назвали створення портфеля проектів відновлюваної енергетики в Європі потужністю 5 ГВт до 2030 р. через DRI.

У релізі ДТЕК зазначається: придбання проекту з будівництва СНЕ 133 МВт робить енергохолдинг ДТЕК однією з перших компаній, яка розробляє цю технологію в масштабах Польщі.

DRI розраховує закрити угоду з Columbus Energy найближчими місяцями і розпочати будівництво об’єкта у 4 кварталі 2024 р., щоб ввести об’єкт у роботу на початку 2026 р. Проект зобов’язується забезпечити енергетичну потужність польського ринку протягом 17 років (з 2027 р.).

«Сьогоднішнє підписання знаменує хвилюючий момент у прагненні Європи вийти за межі викопного палива. Цей проект не тільки забезпечить життєво важливу гнучкість на шляху Польщі до відновлюваного майбутнього, а й стане важливим досягненням для Центральної та Східної Європи у демонстрації того, як можна успішно розвивати акумуляторні накопичувачі. Інвестиції ДПЕК у країну є вирішальним кроком до інтеграції енергосистем України та Польщі», — наголосив гендиректор ДТЕК Максим Тимченко.

За словами віце-президента правління та гендиректора Асоціації польської палати зберігання енергії (PIME) Кшиштофа Кохановського, приємно бачити, що такі міжнародні енергетичні гравці, як ДТЕК, інвестують у польський ринок акумуляторних батарей через свою дочірню компанію в Євросоюзі.

«Польща є одним із лідерів у Євросоюзу з виробництва акумуляторів та акумуляторних елементів, а у найближчі 5 років буде одним із лідерів у будівництві накопичувачів енергії за акумуляторною технологією. Будівництво цього нового об’єкту, безумовно, сприятиме зусиллям нашої країни», – зазначив Кшиштоф Кохановський.

У релізі ДТЕК вказується, що в даний час Польща використовує 30 ГВт потужностей на вугіллі та природному газі, щоб збалансувати енергетичну систему, яка все більше використовує відновлювані джерела енергії та переходить від централізованої до розподіленої генерації. Акумуляторні батареї допоможуть забезпечити працездатність мережі та нададуть енергосистемі надійний механізм балансування нестабільної характеру відновлюваної енергетики.

Як відомо, енергохолдинг ДТЕК у 2021 р., до повномасштабного вторгнення рф в Україну, реалізував пілотний проект СНЕ 1 МВт в Енергодарі. Нині місто перебуває в окупації. У 2020-2021 рр. енергохолдинг ДТЕК закрив дві вугледобувні шахти у Павлограді Дніпропетровської області, в той же час, чималі кошти були вкладені в розвиток вугледобувних шахт на території Ростовської області рф, які теж належали ДТЕК.

На початку 2024 р. ахметівська DRI запустила свої перші проекти в Європі: у Румунії – вітроелектростанцію Ruginoasa потужністю 60 МВт та сонячну електростанцію Glodeni потужністю 53 МВт. DRI також має намір розвивати ВІЕ у Румунії, Італії та Хорватії.

Також відомо, що введена в експлуатацію у 1970 р. у Ладижині Вінницької області Ладижинська ДРЕС потужністю 1800 МВт, яка за президентства Януковича у 2012 р. перейшла у власність Ахметова і стала структурним підрозділом «ДТЕК Західенерго», після останніх ракетних ударів російських вояк зазнала критичних пошкоджень.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *