РАДА НАЧЕБТО СПРОСТИЛА ПРОЦЕДУРУ ОТРИМАННЯ СТАТУСУ УБД

Війна Україна

8 листопада 2023 р. Верховна Рада спростила процедуру отримання статусу учасника бойових дій, підтримавши 278 голосами в цілому зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо спрощення процедури присвоєння статусу ветерана.

Як спрощення запрацюють в реалі, стане зрозуміло через 30 днів, після того, як зміни до законодавства вступлять в дію.

В анонсованому ж вигляді ці спрощення виглядають так.

Зміни до законодавства, як наголошувалось, регламентують питання присвоєння статусів: учасника бойових дій (УБД), особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці.

Компетентні органи тепер зможуть самостійно звернутись до відповідальних органів або осіб за необхідними документами, що є підставою для надання статусу, якщо такі документи не було подано на розгляд комісії особою, щодо якої приймається рішення.

Відповідальний орган або особа, які володіють необхідними документами, зобов’язані надати відповідь на запит не пізніше, ніж через тридцять днів від дати його надходження.

Наразі військовослужбовці мають низку перешкод для оформлення такого статусу, зокрема через витребування компетентними органами переліку документів, частина з яких навіть може не вимагатися законодавством.

Крім цього, захисникам доводиться збирати необхідні документи по другому колу, а іноді і по третьому колу у зв’язку, зокрема з переходом до іншого підрозділу, і процедура оформлення статусу учасника бойових дій може розтягнутися на місяці, а іноді на рік-два. Здебільшого захисники, які звернулися до відповідних комісій для оформлення статусу ветерана, продовжують проходити військову службу, вони часто не мають змоги з’являтися до компетентних органів на вимогу принести документи, яких бракує для оформлення статусу.

Тепер же бюрократичний тягар пов’язаний з отриманням статусу обіцяють перекласти на чиновників. Ймовірно за аналогією з іншими подібними законодавчими ініціативами заяву про присвоєння статусів: учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого (померлого)можна буде подати через «Дію».

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *