БЛАГОДІЙНИЙ ЛОХОТРОН: «МУТНІ СХЕМИ» ГУМШТАБУ ГРОЙСМАНА

Аналітика Вінниця Шизофренія

На кінець жовтня 2023 р. в Міжрегіональному координаційному гуманітарному штабі Гройсмана звітували про більше ніж тисячу доставлених вантажів, серед яких більше ніж півтисячи – це продукти харчування, більше чверті тисячі – засоби гігієни, більше сотні – медичне обладнання і т. д.

На відміну від інших благодійних фондів, котрі демонструють максимальну прозорість діяльності, гуманітарний штаб екс-мера Вінниці та екс-прем’єр-міністра України ніякої іншої конкретики не повідомляє, ані про зібрані кошти, ані про використання цих коштів. Тому названа кількість доставлених вантажів – це питання віри. Але з вірою якраз і проблеми, бо довіряти звітам благодійників «Української стратегій Гройсмана» не можна.

Насправді, ніякого Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, створеного за ініціативи Вінницького міського голови Сергія Моргунова та голови Вінницької облради В’ячеслава Соколового, юридично не існує. Ані благодійної організація, ані благодійного фонду з такою назвою в органах юстиції України не зареєстровано.

Банківські реквізити, за якими неіснуючий штаб збирає допомогу, насправді належать благодійному фонду «Подільська громада», заснованому у Вінниці у 2008 р. міською громадською організацією молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» та ТОВ «Аграна Фрут Україна», яке входить до міжнародного австрійського концерну «Agrana Group» (переробка фруктів, ягід з повним цикл робіт від вирощування і заготовки сировини до переробки и випуску готової продукції). Між іншим, «Agrana Group» досі не пішов з ринку російського агресора і продовжує виробництво у Серпухові Московської області.

Уповноважені особи «Подільської громади» – Олена Данілова, голова та співзасновниця ще низки громадських формувань Вінниці, і директор ТОВ «АБМ Рециклінг» Андрій Дручинський, який пройшов шлях від висунутого партією «Совість України» депутата Вінницької райради (2010-2015 рр.; від цієї ж маргінальної партії у 2010 р. на мера Вінниці обирався й сам Гройсман), до довіреної людини Гройсмана не тільки в питаннях заплутаної благодійності. Наприклад, багато хто вважає, що «Українська стратегія Гройсмана» – це перейменована партія «Вінницька європейська стратегія». Навіть Вікіпедія теж саме стверджує. Так то воно так, тільки трішечки не так. На сьогоднішній день паралельно існують обидві партії, – іменну, звісно ж, очолює сам Гройсман, а керівник «евростратегів» – Андрій Дручинський. Навіщо Гройсману така головоломна політика, – грець його знає. Мабуть, з тих же міркувань, на яких базується і мудрувата благодійність.

Юридично неіснуючий гумштаб Гройсмана прикривається ще одним благодійним фондом – «Вінниця-комфортне та безпечне місто», який також був створений у 2008 р., попередні його назви – «Вінницький обласний благодійний фонд «Атоміум» та «Благодійний фонд розвитку громадянського суспільства». Раніше фондом керував Андрій Ковальов, зараз – Катерина Поджаренко, обоє в 2015 р. висувались до місцевих органів влади від партії «Самопоміч», але в 2020 р. вибрали більш «правильну» партію –«Українську стратегію Гройсмана», стали від неї депутатами, відповідно, Вінницьких обласної та міської рад, та були призначені керівниками підзвітних цим радам комунальних підприємств – «Вінницяоблтеплоенерго» і ліцею №18. До того ж, чоловік Катерини Поджаренко Андрій – заступник гендиректора«Вінницяоблтеплоенерго», тобто Ковальова.

Але в гумштабі Гройсмана займаються не тільки структурним окозамилюванням, ще й припасують собі допомогу військовим, здійснену коштом платників податків Вінницької громади.

Приміром, 12 жовтня 2023 р. в соцмережах на сторінках Міжрегіонального координаційного штабу, Володимира Гройсмана, Сергія Моргунова та В’ячеслава Соколового синхронно з’явилися однакові повідомлення про передачу військовим дронів різного типу, зокрема «мавіків».

За «випадковим» збігом обставин, саме «мавіки» напередодні були закуплені за бюджетні кошти громади. 24 серпня 2023 р. після проведених на Prozorro виконкомом Вінницької міськради безконкурсних закупівель заступник Вінницького мера Андрій Очеретний підписав договір з ФОП Остапенко А. С. (Ірпінь Київської області), згідно з яким ФОП у три етапи до 1 жовтня, до 1 листопада і до 1 грудня 2023 р. поставляє 60 квадрокоптерів DJI MAVIC 3, а виконком коштом місцевого бюджету оплачує їх безготівковим переказом протягом 20 днів з розрахунку по 94,165 тис. грн. за штуку або в сумі за 5,6499 млн. грн. без ПДВ.

19 жовтня 2023 р. Гройсман і подільники розмістили в соцмережах однакові світлини з однаковим повідомленням про передачу від гумштабу військовим «п’яти ловців шахедів – нових позашляховиків». В той же час, 28 вересня 2023 р. після проведених виконком міськради закупівель саме цих п’яти автомобілів спецпризначення заступник міського голови Очеретний підписав договір з керівником вінницького ТОВ «Транзит ІО» В’ячеславом Яровим згідно з яким до 20 жовтня 2023 p. фірма поставляє автомобілі, а виконком коштом місцевого бюджету оплачує їх безготівковим переказом протягом 30 днів з розрахунку 1,248 млн. грн. за авто або 6,24 млн. грн. в сумі з ПДВ.

Торги пройшли без аукціону, переможцем конкурсу був визнаний єдиний його учасник – вінницьке ТОВ «Транзит ІО». Вказані автівки марки AVTOSNAB – продукція полтавського ТОВ «Завод Автоснаб», виконані на базі автомобіля Great Wall моделі Wingle 7 фірми Haval.

П’ять придбаних за бюджетні кошти авто від самого початку призначались для 40-го полку ім. Данила Нечая Нацгвардії України (в/ч 3008), який дислокується у Вінниці і цього року відзначив 31-у річницю з дня створення. Але «доїхали» вони до військових за дивною схемою: спочатку рішенням міськвиконкому від 5 жовтня 2023 р. автівки безоплатно передали КП «Муніципальна варта», а іншим рішенням міськвиконкому від 12 жовтня 2023 р. КП «Муніципальна варта» надали дозвіл на передачу автомобілів нацгвардійцям – «для використання на період дії воєнного стану, без права передачі іншим фізичним або юридичним особам», причому, як зазначено у рішенні виконкому, вони підлягають «обов’язковому поверненню на баланс КП «Муніципальна варта» після закінчення дії воєнного стану».

В будь-якому випадку, при чому тут Гройсман і його штаб?

Головні «штабісти» Гройсмана, як і він сам, мають немалі офіційні статки, великі торговельні центри у власності близьких родичів, дольову участь у будівельному бізнесі аж до монополії на забудову Вінниці. Але витрачати власні заощадження на допомогу ЗСУ не хочуть. А навіщо?! Простіше ж приписати собі придбане за кошти вінничан – платників податків, які наповнюють бюджет міста.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

6 thoughts on “БЛАГОДІЙНИЙ ЛОХОТРОН: «МУТНІ СХЕМИ» ГУМШТАБУ ГРОЙСМАНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *