АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОКУРАТУРА ХОЧЕ КОНФІСКУВАТИ КВАРТИРУ ВІННИЦЬКОГО ВІЙСЬККОМА ПОТЕРЛЕВИЧА

Аналітика Боротьба з корупцією Вінниця

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала позов до Вищого антикорупційного суду про конфіскацію квартири у керівника Вінницького військкомату (або як він зараз правильно називається Вінницького МТЦК та СП).

Про це повідомили в Державному бюро розслідувань (ДБР).

Зазначається, що прокуратура просить суд визнати необґрунтованими активи керівника Вінницького міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки і стягнути їх у дохід держави.

Правоохоронці з’ясували, що влітку 2022 р. керівник Вінницького військкомату без жодних правових підстав безоплатно отримав квартиру в місті Вінниця вартістю 1,2 млн. грн. Квартира була оформлена на батька чиновника.

На додачу, виявилося, що це помешкання мав отримати захисник України, який на той час перебував на фронті.

ДБР передало САП матеріали щодо необґрунтованості набуття цієї квартири керівником Вінницького МТЦК та СП, а прокуратура після збору доказів у свою чергу направила відповідну заяву до суду.

Хоча в ДБР і не називають прізвище керівника військкомату, воно не є великою таємницею. Скандал з отриманням квартири керівником Вінницького МТЦК та СП полковником Романом Потерлевичем (квартира була оформлена на його батька-пенсіонера Миколу Потерелевича) в публічному просторі не вщухає з липня 2023 р.

«Ми Вінничани» ще в липні 2023 р. провели власне журналістське розслідування щодо обставин отримання квартири полковником Потерлевичем та інших «схем», на яких під приводом допомоги військовим наживаються усілякі ділки та аферисти.

У Вищому антикорупційному суді (ВАКС) позов САП щодо конфіскації квартири у Потерлевичів прийнято до розгляду і вже призначений склад колегії, яка буде цей позов розглядати.

Згідно з українським законодавством, цивільна конфіскація застосовується в разі визнання в суді необґрунтованими активів та стягнення їх у дохід держави в порядку цивільного судопровадження.

Наскільки відомо, ДБР ще в серпні ініціювала в суді арешт новенької квартири, яку Потерлевич оформив на батька, а в самому військкоматі декілька разів проводилися обшуки.

Пенсіонер Микола Потерлевич, батько керівника Вінницького МТЦК та СП, став офіційним власником квартири площею 65 кв. м. в січні 2023 р. Квартира знаходиться в новобудові в передмісті Вінниці у селі Агрономічне по вул. Молодіжній, 37.

Квадратний метр житла у цьому будинку коштує приблизно 740 доларів США. Тобто ринкова вартість такої квартири – більше 50 тис. доларів.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *